Із 07.11.2018 набув чинності наказ від 03.09.2018 № 733, яким Мінфін затвердив Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — Порядок).
Уцілому процедура надання довідки про відсутність заборгованості не змінилась. Але за новим Порядком перевірятимуть наявність не лише податкового боргу, а й недоїмки зі сплати ЄСВ та іншої заборгованості.
Аби отримати довідку, платник має подати заяву в паперовій або електронній формі. У заяві потрібно зазначити:
- посилання на нормативно-правовий акт, який передбачає, що відсутність заборгованості з платежів платника потребує підтвердження контролюючими органами;
- найменування суб’єкта (установи, організації), до якого платник подає довідку.
Контролюючий орган опрацьовує заяву платника, як і раніше, — протягом п’яти робочих днів з дня, наступного за днем подання заяви.
Скачати зразок наказу про інвентаризацію
Платник податку отримує Довідку:
- у паперовій формі — безпосередньо в органі, до якого було подано заяву;
- в електронній формі — у приватній частині електронного кабінету.
Єдиною підставою для відмови контролюючим органом у наданні довідки є наявність заборгованості у платника.
За інформацією ГУ ДФС у Луганській області
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті