МОН пропонує до громадського обговорення проект постанови КМУ щодо затвердження переліку посад наукових працівників

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад наукових працівників установ, організацій, підприємств та наукових підрозділів юридичних осіб державної та інших форм власності».

 МОН пропонує до громадського обговорення проект постанови КМУ щодо затвердження переліку посад наукових працівників

Проект акта розроблено з метою приведення у відповідність із нормами Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26 листопада 2015 р. № 848-VII та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058-ІV.

Проектом акта передбачається скасувати Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників установ, організацій, підприємств, вищих навчальних закладів, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 257, оскільки норми щодо призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» чинною редакцією цього закону не передбачено.

Проект акта передбачає затвердження вичерпного переліку посад наукових працівників, установ, організацій, підприємств та наукових підрозділів юридичних осіб державної та інших форм власності, який відповідає чинному законодавству.

ПЕРЕЛІК
посад наукових працівників установ, організацій, підприємств та наукових підрозділів юридичних осіб державної та інших форм власності

Установи, організації, підприємства

Найменування посади

1. Президії Національної академії наук та національних галузевих академій наук

президент; перший віце-президент; віце-президент; академік-секретар відділення (його заступники); головний учений секретар, учений секретар та їх заступники; член Президії Національної академії наук та національних галузевих академій наук; радник Президії Національної академії наук та національних галузевих академій наук

2. Наукові установи та організації (їх філіали, відділення тощо)

керівник (президент, генеральний директор, генеральний конструктор, директор, начальник); заступник керівника (віце-президент, заступники генерального директора, генерального конструктора, директора, начальника), радник при дирекції наукової установи, організації їх філіалів) з наукової, науково-технічної роботи; головний учений секретар, учений секретар та їх заступники; головний конструктор (інженер, технолог тощо) та їх заступники з основного напряму діяльності наукової установи, організації; провідний конструктор (інженер, технолог тощо) з основного напряму діяльності наукової установи, організації; головний інженер (конструктор, технолог, архітектор) проекту


3. Наукові видавництва та періодичні наукові видання

керівник (завідувач, відповідальний секретар, головний редактор) та заступники керівника (завідувача, секретаря відповідального головного редактора);
провідний редактор

4. Установи, організації, підприємства, не зазначені в пунктах 1-3 цього переліку

заступник головного конструктора (інженера, технолога) з наукового, науково-технічного напряму діяльності установи, організації, підприємства

5. Наукові підрозділи юридичних осіб державної та інших форм власності

керівник (завідувач, начальник, директор), заступник керівника (завідувача, начальника, директора), головний конструктор (інженер, технолог тощо), провідний конструктор (інженер, технолог тощо) наукового підрозділу (управління, відділення, комплексу, центру, інституту, частини, відділу, лабораторії, секції, сектору, бюро, групи); головний інженер (конструктор, технолог, архітектор) проекту; головний науковий співробітник; провідний науковий співробітник; старший науковий співробітник; науковий співробітник; науковий співробітник-консультант; молодший науковий співробітник

Перелік посад наукових працівників, запропонований до громадського обговорення буде використовуватись при визначенні наукового стажу працівників, при виплаті надбавки за стаж наукової роботи, при визначенні кола осіб, яким надаються кредити на будівництво (реконструкцію) і придбання житла для наукових працівників тощо.

Зауваження та пропозиції до проекту акта просимо надсилати до 1 листопада 2021 року на e-mail: [email protected], Наталія Гончарік, державний експерт експертної група з питань розвитку науки директорату науки та інновацій.

Джерело: МОН

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
341683

Електронна декларація – хто подає

Подання декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ.❗️Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану та які штрафи передбачено — у нашій консультації.
90435

Електронна декларація – заповнення

Антикорупційне декларування з початком кожного нового року поновлюється, є ще повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
66170

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3512

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13878

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді