Прийнято за основу законопроект щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови

Верховною Радою прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови», мета якого спростити процес призначення позачергових виборів у разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.

Прийнято за основу законопроект щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови

Законопроектом пропонується:

- створити альтернативний механізм повідомлення ВРУ про дострокове припинення повноважень голови (якщо уповноважена на виконання обов’язків голови не зробила цього вчасно);

- зміна підходу до визначення моменту дострокового припинення повноважень голови - замість прийняття додаткового рішення місцевою радою (про взяття до відома факту):

  • У випадку звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови - з дня оголошення особистої заяви на пленарному засіданні ради, якщо таке засідання проводиться протягом двотижневого строку з дня одержання радою зазначеної заяви, а в разі, якщо оголошення особистої заяви на пленарному засіданні не відбулося або пленарне засідання не проводилося - в останній день двотижневого строку з дня одержання радою зазначеної заяви.
  • У випадку припинення його громадянства України - з дати припинення його громадянства України.
  • У випадку визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер - з дня, наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення відповідної ради.
  • У випадку смерті - з дня смерті, визначеного у свідоцтві про смерть або у іншому документі, що засвідчує факт смерті особи, виданого компетентним органом іноземної держави.

Проектом також пропонується змінити підхід до визначення моменту, від якого відраховуватиметься дев'яностоденний строк, протягом якого Верховна Рада України повинна буде призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови, повноваження якого припинено достроково. Пропонується, що 90 днів буде відраховуватися з дня отримання Верховною Радою повідомлення про таке припинення, а не з дня припинення повноважень. Обґрунтування такої пропозиції полягає в тому, що у разі початку відліку цього строку у день припинення повноважень голови, існує ризик, що Верховна Рада може не призначити позачергові вибори вчасно через відсутність підтвердженої інформації про таке припинення.

Відповідні зміни пропонується внести до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Виборчого кодексу України.

Проект Закону зареєстровано за №5241.

Джерело: Верховна Рада України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
341683

Електронна декларація – хто подає

Подання декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ.❗️Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану та які штрафи передбачено — у нашій консультації.
90435

Електронна декларація – заповнення

Антикорупційне декларування з початком кожного нового року поновлюється, є ще повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
66170

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3512

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13878

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді