Які особливості декларування військовослужбовцями і членами їх сімей

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
НАЗК поінформувало про ключові аспекти декларування, які мають знати військові

Які особливості декларування військовослужбовцями і членами їх сімей

📝 Заповнюємо антикорупційну декларацію

НАЗК інформує, декларантами серед військовослужбовців є військові посадові особи ЗСУ, Державної служби спеціального зв’язку та інших військових формувань, які:

  • обіймають штатні посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків;
  • спеціально уповноважені на виконання таких обов’язків відповідно до законодавства.

Ознаки організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій військовослужбовців містяться у приписах ст. 28 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, а їхній зміст – за посиланням.

НАЗК зазначає, особа є військовою посадовою особою за умови як постійного, так і тимчасового виконання цих обов’язків, зокрема за розпорядженням уповноважених на те органів або особи.

Старші офіцери, які не займають керівні посади, також зобов’язані подавати декларацію, якщо:

  • вони спеціально уповноважені на виконання організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків згідно із законодавством; або
  • керують окремими ділянками робіт.

Військовослужбовці, які перебувають у розпорядженні вищого керівництва та не займають штатних посад, стають декларантами лише за умови, коли на них покладаються:

  • відповідні організаційно-розпорядчі обов’язки; або
  • адміністративно-господарські обов’язки, визначені у відповідних документах. 

Докладно про:

  • те, хто є декларантом серед військовослужбовців СБУ, а також про окремі правила декларування для них читайте за посиланням;
  • категорії військовослужбовців, на яких не поширюються вимоги фінансового контролю, а також винятки – тут і тут;
  • відтермінування обов'язку подання декларацій для окремих категорій декларантів, зокрема і військовослужбовців та членів їхніх сімей, а також обставини, за яких відтермінування припиняється – за посиланням.

Також обов’язкове подання декларацій відтерміновано для:

  • осіб, які перебувають на лікуванні внаслідок поранення;
  • тих, хто є полоненими та інтернованими.

Такі особи мають подати декларації не пізніше ніж через 90 днів з дня повернення на підконтрольну Україні територію або завершення лікування.

Чи втрачають члени родини право на відтермінування декларування в разі загибелі родича, на якого розповсюджувалися окремі правила декларування

Так, в цьому випадку іншого законодавством не передбачено. Вони зобов’язані подати декларації не пізніше 90 днів з дня загибелі рідного. 

Відомості про померлого у звітному періоді члена сім’ї не вказуються в декларації, однак відомості про таку особу відображаються у деклараціях попередніх звітних періодів (якщо декларант скористався правом на відтермінування і не подавав декларації за 2021 - 2023 роки).

Крім того, підлягають декларуванню об’єкти декларування, які на будь-якому речовому праві належали померлій у звітному періоді особі у випадку, якщо:

  • право власності на об'єкти, які належали померлій особі, набуте декларантом або членом його сім’ї (родичами померлого) через спадкування;
  • декларант або його сім'я володіють чи користуються майном, що належало померлій особі, більше ніж половину днів протягом звітного періоду або на останній день звітного періоду – але за умови, що право володіння чи користування виникло щонайменше за 30 днів до останнього дня звітного періоду.

Увага: якщо декларант скористався правом на відтермінування і не подавав декларації за попередні звітні періоди, у разі загибелі родича, на якого розповсюджувалися окремі правила декларування, до 31 грудня звітного періоду, відомості про таку особу відображаються у деклараціях попередніх звітних періодів.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

З 11 жовтня 2024 року набула чинності оновлена форма електронної декларації. Змін зазнало й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож маємо для вас детальний алгоритм заповнення електронної декларації.
75721

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
99646

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
9741

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді