Реформа МСЕК: чи потрібна нотаріальна копія витягу з рішення експертної команди

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
В яких випадках необхідна нотаріально засвідчена копія витягу з рішення експертної команди – роз'яснення

Реформа МСЕК: чи потрібна нотаріальна копія витягу з рішення експертної команди

Полегшіть собі рутину – рахуйте в 2 кліки без помилок

МОЗ зазначає, у рамках оцінювання повсякденного функціонування особи експертні команди визначають рівень порушення функціонування та допомагають людині отримати необхідну підтримку. 

В яких випадках необхідна нотаріально засвідчена копія витягу з рішення експертної команди

МОЗ наголошує, що законодавство не містить випадків, в яких використовується виключно нотаріально засвідчена копія витягу з рішення. Якщо особа має намір передати витяг з рішення експертної команди до певних органів влади чи установ, рекомендується зазначити про це під час оцінювання. Експертна команда може виготовити два примірники витягу і передати їх особі або уповноваженому представнику.

Чи може нотаріус засвідчити копію витягу з рішення експертної команди

Так, нотаріус може засвідчити копію витягу за умови його правильного оформлення:

  • пронумеровані всі сторінки;
  • прошиті (прошнуровані) аркуші;
  • є засвідчувальний напис на останньому аркуші: «Прошито і пронумеровано ___ аркушів» + підпис, дата та печатка закладу охорони здоров’я.

Важливо!

Для отримання пільг, статусів, пенсій чи соціальних виплат нотаріальна копія витягу не потрібна. Більше того з соціальною сферою уже впроваджено обмін даними між електронними системами, тож необхідні відомості передаються в цифровому форматі.

Увага: якщо вам все-таки потрібно два примірники – просто попросіть їх у закладі охорони здоров’я.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
381538

Форма 1-ОПП: заповнення та подання

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
74759

Норми робочого часу та виробничий календар 2025

Скачайте виробничий календар на 2025 рік, складений з урахуванням дії воєнного стану. У матеріалі — норми робочого часу для 5- та 6-денного робочого тижня, розрахунок робочих і вихідних днів.
14303

Виплата авансу 2025: терміни, податки

Розглянемо, в які терміни та як відбувається нарахування авансу в бюджетних установах, який ще можна назвати зарплатою за першу половину місяця. У статті приклади, алгоритми, зразки – беріть у роботу.
170719

Лікарняні: нарахування та оплата

У статті — усе, що треба бухгалтеру для розрахунку та нарахування лікарняних: розрахунковий період та приклади обчислення суми лікарняних, граничні розміри, оподаткування та відображення лікарняних у звітності
426026

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді