Стартувало впровадження єдиного соціального реєстру

Із впровадженням Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) єдиним місцем зберігання інформації про людину для надання будь-яких соціальних послуг буде Єдиний соціальний реєстр (ЄСР). Він створений замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем з надійною системою захисту персональних даних.

Стартувало впровадження єдиного соціального реєстру

На базі ЄСР буде консолідуватись вся «пенсійна історія» людини – як в солідарній, так і в обов’язковій накопичувальній системі, коли вона запрацює.

Єдиний соціальний реєстр – інформаційне ядро ЄІССС, де зосереджені 2 групи інформації:

  • соціальна реєстраційна картка особи: містить анкетну інформацію, наявні документи, а також інформацію про соціальні статуси (пенсіонер, безробітний, інвалід, отримувач субсидій та ін.).
  • електронна особова справа: зберігає інформацію про різні види соціальної підтримки (допомоги, послуги, компенсації). Формується на підставі звернень громадян та в процесі подальшого супроводження надання послуг.

На базі ЄСР повинні проводитись всі призначення соціальної підтримки, здійснюватися контроль та аналізуватись правильність призначення.

Наразі такий реєстр створений шляхом наповнення з баз даних Пенсійного Фонду та Мінсоцполітики. Первинне наповнення ЄСР повинно відбутись шляхом міграції в нього даних з діючих систем та подальшої актуалізації в процесі функціонування ЄІССС.

Прискорити процеси впровадження ЄІССС та забезпечити створення технічної платформи для її функціонування планується завдяки співпраці Мінсоцполітики з Міністерством цифрової трансформації та зі Світовим банком в межах проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Джерело: Мінсоцполітики

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Типова кореспонденція субрахунків

Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для бюджетних установ - розберемо всі нюанси з обліку операцій внутрішнього переміщення активів та переведення активів з одного виду в інший
19034

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
121

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164442

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
293720

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді