Стартувало впровадження єдиного соціального реєстру

Із впровадженням Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) єдиним місцем зберігання інформації про людину для надання будь-яких соціальних послуг буде Єдиний соціальний реєстр (ЄСР). Він створений замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем з надійною системою захисту персональних даних.

Стартувало впровадження єдиного соціального реєстру

На базі ЄСР буде консолідуватись вся «пенсійна історія» людини – як в солідарній, так і в обов’язковій накопичувальній системі, коли вона запрацює.

Єдиний соціальний реєстр – інформаційне ядро ЄІССС, де зосереджені 2 групи інформації:

  • соціальна реєстраційна картка особи: містить анкетну інформацію, наявні документи, а також інформацію про соціальні статуси (пенсіонер, безробітний, інвалід, отримувач субсидій та ін.).
  • електронна особова справа: зберігає інформацію про різні види соціальної підтримки (допомоги, послуги, компенсації). Формується на підставі звернень громадян та в процесі подальшого супроводження надання послуг.

На базі ЄСР повинні проводитись всі призначення соціальної підтримки, здійснюватися контроль та аналізуватись правильність призначення.

Наразі такий реєстр створений шляхом наповнення з баз даних Пенсійного Фонду та Мінсоцполітики. Первинне наповнення ЄСР повинно відбутись шляхом міграції в нього даних з діючих систем та подальшої актуалізації в процесі функціонування ЄІССС.

Прискорити процеси впровадження ЄІССС та забезпечити створення технічної платформи для її функціонування планується завдяки співпраці Мінсоцполітики з Міністерством цифрової трансформації та зі Світовим банком в межах проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Джерело: Мінсоцполітики

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3475

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13835

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14872

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді