Кабмін прийняв постанову про запровадження нової моделі надання послуг центрами зайнятості

Уряд запроваджує нову модель надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 28 жовтня.

 Кабмін прийняв постанову про запровадження нової моделі надання послуг центрами зайнятості

“Покращення ситуації на ринку праці, зростання рівня зайнятості населення та зменшення кількості безробітних, створення нових робочих місць для громадян - один з пріоритетних напрямків для Уряду. Саме тому ми модернізуємо роботу Державної служби зайнятості, яка має стати сучасною сервісною установою з клієнтоорієнтованим підходом до обслуговування як тих, хто шукає роботу, так і роботодавців”, - прокоментувала заступник Міністра економіки України Світлана Глущенко.

За її словами, запровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості передбачає застосування принципово нових технологій та методів, спрямованих на прискорення працевлаштування осіб, які шукають роботу, а також забезпечення ефективної та дієвої співпраці з роботодавцями, що допоможе кардинально змінити ситуацію на ринку праці.

Зокрема, нова модель передбачає:

  • надання послуг клієнтам центру зайнятості вже під час першого візиту;
  • забезпечення обміну даними з органами влади з метою мінімізації переліку документів, які мають подавати клієнти;
  • впровадження інститутів кар’єрного радника та спеціалізованого кар’єрного радника з питань інклюзивного працевлаштування, що дозволить підвищити адресність послуг зі сприяння зайнятості, розширити спектр взаємодії з безробітним населенням з урахуванням їх індивідуальних характеристик;
  • впровадження інституту консультанта роботодавця та надання ним пакету персональних послуг, що дозволить забезпечити здійснення індивідуального підбору кандидатів на вакансії, подані роботодавцем;
  • цифровізацію послуг, що надаються центрами зайнятості - впровадження електронних сервісів (подання звітності, вакансій, резюме тощо в електронній формі), забезпечення роботи Електронного кабінету роботодавця та Електронного кабінету безробітного в режимі реального часу з відповідним наданням послуг через такі кабінети.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

опитування бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір 2024 – зміни з 01 жовтня

Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, у т.ч. фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 01 жовтня 2024 року відбудеться його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у цьому огляді.
22817

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11081

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
127

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшують заробіток працівників інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. У цьому огляді – про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024.
40302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді