У Верховної Раді готують законопроект про відповідальності за підробку документів, що стосуються вакцинації проти COVID-19

Члени Комітету з питань правоохоронної діяльності на засіданні 1 листопада, яке відбулося у режимі відеоконференції, розглянули проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень № 6084.

У Верховної Раді готують законопроект про відповідальності за підробку документів, що стосуються вакцинації проти COVID-19

Доповідав законопроект Заступник Міністра охорони здоров'я - Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін обгрунтував прийняття законопроекту тим, що на даний час в Україні почастішали випадки виявлення підроблених документів, що стосуються вакцинації проти COVID-19.

Законопроектом у зв’язку з відсутністю в діючій редакції Кримінального кодексу кримінальної відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення вакцинації, пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 3213, яка передбачає:

  1. Встановлення відповідальності за використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.
  2. Встановлення відповідальності за внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
  3. Встановлення відповідальності за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.

Голова підкомітету Олександр Бакумов доповів рішення підкомітету, який рекомендував членам Комітету визначитися щодо законопроекту шляхом голосування.

За результатами голосування члени Комітету 12 голосами «за» при 7, що утрималися прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект № 6084 за основу.

Народні депутати також розглянули проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників, №5124.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Кримінального кодексу та Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Кримінальний кодекс пропонується доповнити новою статтею 3501, якою пропонується встановити кримінальну відповідальність за погрозу або насильство щодо медичного або фармацевтичного працівника.

Джерело: Верховна Рада України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

опитування бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір 2024 – зміни з 01 жовтня

Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, у т.ч. фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 01 жовтня 2024 року відбудеться його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у цьому огляді.
23511

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11083

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
131

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшують заробіток працівників інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. У цьому огляді – про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024.
40312

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді