Задекларуйте авто: викрадене, знищене, передане на потреби армії

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
НАЗК роз’яснило окремі питання щодо декларування публічними службовцями транспортних засобів, які були викрадені, знищені або передані на потреби армії.
Як декларувати авто: викрадене, знищене, передане на потреби армії Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?
Транспортний засіб відображається в електронній декларації, оскільки викрадення транспортного засобу не означає, що право власності на нього припиняється. 
Що стосується знищеного транспортного засобу – відомості про нього відображаються у розділі 6 «Транспортні засоби» декларації до зняття з обліку. Датою припинення права власності на транспортний засіб вважається дата зняття з реєстрації транспортного засобу у зв’язку з вибракуванням (знищенням). 
Під час воєнного стану багато громадян передають свої транспортні засоби на потреби армії – як добровільно, так і через примусове відчуження. Виникає закономірне питання: чи потрібно декларувати таке майно, якщо його більше немає у власності чи користуванні декларанта.
Під час примусового відчуження на користь держави автомобіль переходить у власність держави, а його власник отримує компенсацію – одразу або пізніше.
Право власності припиняється в день підписання акта про примусове відчуження. Якщо такий акт складено у звітному періоді, авто декларувати не потрібно.
Однак, якщо автомобіль вибув без оформлення акта і все ще зареєстрований у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів на ім’я декларанта або члена його родини, його слід вказати в декларації за загальними правилами.
Гроші, отримані як компенсація, вважаються доходом, і зазначаються в розділі 11 декларації за той рік, коли їх фактично отримали. 
У випадку з добровільною передачею транспортного засобу на користь української армії за договором дарування або пожертви, право власності офіційно припинилося – автівка не декларується. 
Проте, транспортний засіб потрібно задекларувати, якщо авто передане без оформлення переходу права власності та все ще зареєстроване на декларанта або членів його сім’ї на кінець звітного періоду.
За інформацією НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149141

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236010

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді