Правила роботи системи професійної освіти зміняться

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Кабмін ухвалив проєкт Закону «Про професійну освіту»

Правила роботи системи професійної освіти зміняться

🔓Лікарняні по-новому: 6 прикладів

П'ять ключових змін:

  1. Фінансова та кадрова автономія. Заклади освіти зможуть функціонувати як комунальні некомерційні товариства. Це дасть можливість самостійно управляти коштами, затверджувати штатні розписи та відходити від тарифної сітки. Такі заклади освіти будуть отримувати кошти від своїх засновників за послуги з підготовки фахівців, а не за кошторисом, тож розподіл грошей між закладами стане більш ринковим і конкурентним.
  2. Впливові наглядові ради. Наглядові ради стануть реальним органом управління закладу освіти, як у бізнесі. Вони проводитимуть конкурс на посаду директора закладу, оцінюватимуть його роботу, затверджуватимуть стратегію та фінансовий план. До складу наглядової ради увійдуть роботодавці, які співпрацюють із закладом, тож бізнес отримає реальний вплив.
  3. Реалізація інвестиційних проєктів. Бізнес отримає більше можливостей співпраці з закладами освіти через реалізацію інвестиційних проєктів. Наразі механізм державно-приватного партнерства є складним для реалізації у сфері професійної освіти, тому залучення інвестора в об’єкти державної та комунальної власності стане ефективним інструментом для спільної діяльності бізнесу та закладів професійної освіти. Надаємо можливість укладання договорів оренди, а також передання закладу професійної освіти в управління.
  4. Гранти на дуальну освіту. Запускаємо новий механізм фінансування дуальної освіти, щоб люди могли отримувати гранти від держави чи місцевої влади на навчання на базі підприємств – як це працює в ЄС. Для популяризації поєднання роботи з навчанням, створюємо «студентський трудовий договір».
  5. Менше бюрократії. Міністерство більше не буде затверджувати стандарти освіти для кожної професії. Заклади розроблятимуть освітні програми разом із бізнесом, а змінювати та затверджувати їх буде наглядова рада. Переходимо на кредитно-модульну систему, щоб простіше зараховувати результати навчання, зокрема здобуті неформально, або під час переходу до іншого закладу.

Окрім цього, законопроєкт змінить бренд професійної освіти: замість «ПТ», «ВПУ» та інших застарілих абревіатур, будуть професійні коледжі та навчальні центри. Учні стають студентами, слухачами або курсантами.

Далі — реєстрація законопроєкту у ВРУ та його розгляд на голосуванні.

Джерело: офіційний сайт МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Переоцінка основних засобів: проводки

У балансі бюджетної установи всі активи, зокрема й основні засоби, визнаються за вартістю придбання, яка з часом не відповідає реальній. І тоді потрібна переоцінка основних засобів. Як її організувати, порахувати та відобразити у бухгалтерських проведеннях — у даній консультації
27382

Ліквідаційна вартість основних засобів в бюджетних установах

Ліквідаційна вартість є складовою бухгалтерського обліку основних засобів у бюджетних установах. Розглянемо як та коли її слід визначати, коли потрібно переглядати, та як відобразити її в обліку.
50123

Лікарняні сумісникам: приклади нарахування 2025

Із 04.04.2025 діють зміни в оплаті лікарняних сумісникам. У статті поговоримо про те, як нараховувати лікарняні сумісникам по-новому. Розберемося, чи виплачувати лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
175113

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11067

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді