Актуальні запитання-відповіді від Федерації професійних спілок України (ФПУ) щодо права працівника на додаткову відпустку

🔓Лікарняні по-новому: 6 прикладів
Працівниця має трьох дітей віком 5, 8 і 11 років. У січні 2025 року вона розлучилася з батьком дітей і з цього часу самостійно їх виховує (підтверджувальні документи надані за місцем роботи). Якої тривалості цій працівниці має бути надана додаткова відпустка за 2025 рік?
За 2025 рік працівниці має бути надана додаткова відпустка за двома підставами «одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років» і «одинока мати» тривалістю 17 календарних днів (ст. 19 Закону «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР).
Чи може роботодавець відмовити у наданні додаткової відпустки, якщо працівник не надав документів для підтвердження права на цю відпустку (надав не в повному обсязі)?
Якщо працівник не зможе документально підтвердити своє право на відпустку відповідно до ст. 19 Закону «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР, роботодавець може відмовити в наданні цієї відпустки.
Джерело: офіційний сайт ФПУ
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.