Мінрегіон продовжує працювати над регіональною стратегією розвитку

Перший етап реформи децентралізації завершено. У результаті сформовано новий адміністративно-територіальний устрій та розширено повноваження органів місцевого самоврядування.

Мінрегіон продовжує працювати над регіональною стратегією розвитку

Наразі всі області в Україні та понад 500 громад затвердили власні стратегії розвитку, а також понад 600 — в процесі розробки. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

«Децентралізація — тривалий та непростий процес. Але перший етап реформи вже завершено. Наразі потрібно спрямувати зусилля на посилення спроможності кожної громади. Відтак кожен орган місцевого самоврядування має розробити власну стратегію розвитку, яка буде відповідати цілям та завданням Державної стратегії регіонального розвитку та регіональної стратегії розвитку на найближчі сім років. Проекти, які будуть реалізовані в рамках кожної стратегії громади мають сприяти створенню робочих місць, підтримці бізнесу, формуванню привабливого інвестиційного клімату тощо», — підкреслив Олексій Чернишов.

Крім того, очільник Мінрегіону наголосив на результатах бюджетної децентралізації. За словами Олексія Чернишова, завдяки налагодженню прямих міжбюджетних відносин з державного бюджету, передачі з районного рівня фінансових та майнових ресурсів, децентралізації у сфері земельних відносин — доходи місцевих бюджетів зросли у чотири рази.

Також наразі триває запровадження інституту старост — практично у кожній громаді вже створені старостинські округи, які покликані забезпечити системну двосторонню комунікацію.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106660

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405877

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
101

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180305

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді