Як внести дані про роботу за сумісництвом до трудової книжки
Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
↪️Доплата за несприятливі умови праці педпрацівникам
Держпраці зазначає, згідно з п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Мін’юсту, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58):
- на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи;
- робота за сумісництвом (незалежно за внутрішнім чи зовнішнім), яку оформлено в установленому порядку, у трудовій книжці зазначається окремим рядком.
Запис відомостей про роботу за сумісництвом проводить за бажанням працівника роботодавець відповідно до п. 2.14 Інструкції № 58.
Для внесення запису про роботу за сумісництвом роботодавцю (кадровику) треба мати:
- довідки з місць роботи за сумісництвом; або
- копії наказів про прийняття та звільнення з роботи за сумісництвом, завірені належним чином.
Порядок ведення трудових книжок визначається КМУ, тобто Інструкцією № 58.
Увага: запис про основну роботу буде зроблений роботодавцем за бажанням працівника. При цьому запис про роботу за сумісництво там, де працівник працює з 2021 року за основним місцем роботи, буде внесений за бажанням працівника до трудової книжки тільки після звільнення з роботи за сумісництвом, оскільки раніше просто неможливо вказати період роботи за сумісництвом на відповідному підприємстві.
Важливо: якщо за вказаний період працівник вже змінив кілька основних місць роботи, то робота за сумісництвом у відповідні періоди мала вноситися роботодавцями за основним місцем роботи у відповідні періоди. Якщо цього раніше зроблено не було, то теперішній роботодавець може внести запис про роботу за сумісництвом лише за той період, який збігається з роботою у нього за основним місцем роботи.