Трудовим договором є угода між працівником і керівником установи, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а керівник — виплачувати працівникові зарплату і забезпечувати належні умови праці (ст. 21 КЗпП). При цьому працівник підпорядковується внутрішньому трудовому розпорядкові.
До відома:
Договір підряду (доручення, цивільно-правовий договір) — це угода між працівником і установою, за якою працівник виконує роботу, спрямовану на досягнення конкретного результату. За договором підряду підрядник зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням замовника, а замовник — прийняти та оплатити виконану роботу.
Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його кінцевий результат. Такий результат оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі якого і виплачується винагорода (глава 52 ЦК).
Відтак, якщо роботодавець укладає з працівником договір, який передбачає оплату процесу праці, він зобов’язаний врахувати цього працівника до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.
Якщо укладений із працівником договір відповідає нормам договору підряду, то роботодавець не враховує такого працівника до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.
За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області