Договір підряду і трудовий договір: відмінності

Трудовим договором є угода між працівником і керівником установи, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а керівник — виплачувати працівникові зарплату і забезпечувати належні умови праці (ст. 21 КЗпП). При цьому працівник підпорядковується внутрішньому трудовому розпорядкові.

Договір підряду (доручення, цивільно-правовий договір) — це угода між працівником і установою, за якою працівник виконує роботу, спрямовану на досягнення конкретного результату. За договором підряду підрядник зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням замовника, а замовник — прийняти та оплатити виконану роботу.

Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його кінцевий результат. Такий результат оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі якого і виплачується винагорода (глава 52 ЦК).

Відтак, якщо роботодавець укладає з працівником договір, який передбачає оплату процесу праці, він зобов’язаний врахувати цього працівника до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.

Якщо укладений із працівником договір відповідає нормам договору підряду, то роботодавець не враховує такого працівника до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27479

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29044

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149392

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді