Договір підряду і трудовий договір: відмінності

Трудовим договором є угода між працівником і керівником установи, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а керівник — виплачувати працівникові зарплату і забезпечувати належні умови праці (ст. 21 КЗпП). При цьому працівник підпорядковується внутрішньому трудовому розпорядкові.

Договір підряду (доручення, цивільно-правовий договір) — це угода між працівником і установою, за якою працівник виконує роботу, спрямовану на досягнення конкретного результату. За договором підряду підрядник зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням замовника, а замовник — прийняти та оплатити виконану роботу.

Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його кінцевий результат. Такий результат оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі якого і виплачується винагорода (глава 52 ЦК).

Відтак, якщо роботодавець укладає з працівником договір, який передбачає оплату процесу праці, він зобов’язаний врахувати цього працівника до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.

Якщо укладений із працівником договір відповідає нормам договору підряду, то роботодавець не враховує такого працівника до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14174

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9844

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді