Договір підряду і трудовий договір: відмінності

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Трудовим договором є угода між працівником і керівником установи, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а керівник — виплачувати працівникові зарплату і забезпечувати належні умови праці (ст. 21 КЗпП). При цьому працівник підпорядковується внутрішньому трудовому розпорядкові.

Договір підряду (доручення, цивільно-правовий договір) — це угода між працівником і установою, за якою працівник виконує роботу, спрямовану на досягнення конкретного результату. За договором підряду підрядник зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням замовника, а замовник — прийняти та оплатити виконану роботу.

Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його кінцевий результат. Такий результат оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі якого і виплачується винагорода (глава 52 ЦК).

Відтак, якщо роботодавець укладає з працівником договір, який передбачає оплату процесу праці, він зобов’язаний врахувати цього працівника до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.

Якщо укладений із працівником договір відповідає нормам договору підряду, то роботодавець не враховує такого працівника до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22514

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59600

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130832

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8103

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
87043

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді