Податківці повідомляють, що до загального місячного або річного оподатковуваного доходу працівника не включають кошти або вартість майна чи послуг, які надає йому як допомогу на поховання:
- будь-яка фізична особа, благодійна організація, ПФУ, структурний підрозділ місцевої держадміністрації, ФСС або професійна спілка;
- роботодавець цієї померлої особи за її останнім місцем роботи (у т. ч. перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми відповідно до абзацу І підпункту 169.4.1 ПК. Якщо сума допомоги вища, то це перевищення оподатковується ПДФО (пп.165.1.22 ПК).
Скачати зразок нової довідки про страховий стаж
Відтак, якщо допомогу на поховання померлого працівника виплачує ФСС за його останнім місцем роботи, то ця допомога не оподатковується ПДФО.
Суму виплаченої допомоги роботодавець має відобразити у податковому розрахунку за формою 1ДФ з ознакою доходу «146».
За інформацією ГУ ДФС у Миколаївській області
ПДФО для бюджетників: перерахувати і не помилитися
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер
Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!