Виплати за народження дитини планують збільшити до 50 тисяч гривень

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У Раді триває обговорення законопроєкту щодо збільшення державної допомоги при народженні дитини до 50 тисяч гривень. Ініціатива підтримана Президентом та Міністерством соціальної політики. Важливо, що передбачається не лише одноразова виплата, а й комплекс довгострокових соціальних заходів — від «єЯсел» до «Пакета школяра»

Виплати за народження дитини планують збільшити до 50 тисяч гривень

📣Нараховуйте зарплату бюджетникам просто: добірка лайфхаків

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Вдячний за цю ініціативу Президентові України та Міністерству соціальної політики. Поки триває обговорення законопроекту, але це однозначно позитивний крок у напрямі розв’язання демографічної проблеми. 

Важливо, що мова йде не тільки про відповідні виплати, а й про комплекс інших соціальних заходів. Зокрема механізмів супроводження дитини від народження до повноліття державою («єЯсла», «Пакет школяра» тощо)», — зазначив Гетманцев.

Він також нагадав, що у 2021 році, запропонований ним законопроєкт про збільшення виплат при народженні дітей був зареєстрований у ВРУ та підтриманий відповідним комітетом. Тоді, пропонувалося збільшити виплати за першу дитину до 50 тисяч, за другу — 100 тисяч, за третю — 150 тисяч. На той час такий перегляд виплат оцінювався орієнтовно на +12 мільярдів гривень з бюджету щороку.

«Безперечно, на сьогодні цю суму необхідно проіндексувати. З урахуванням індексації від 50 тисяч до 75 тисяч, та встановленням більших виплат на другу й третю дитину. 

Розумію, що моя пропозиція виглядає не так хайпово, як у деяких колег по парламенту, які пропонують збільшити виплати за народження першої дитини майже до 400 тис. грн, а на питання про гроші — кивають на Кабмін. Мов, хай Уряд рахує витрати, шукає джерела і вносить ці кошти у проект бюджету. Та це не конструктивний підхід. 

Я вважаю, що з ініціативами ми повинні підходити відповідально. Пропонувати те, що реально можна забезпечити, з урахуванням бюджетних можливостей, або потенціалу, звідки залучити додаткові кошти. Шукати компроміси та створювати можливості. Тільки так ми зможемо виправити критичну ситуацію з демографією у нашій країні», — підсумував Данило Гетманцев.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65160

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю
2842

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
9568

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
14117

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді