📣Нараховуйте зарплату бюджетникам просто: добірка лайфхаків
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Вдячний за цю ініціативу Президентові України та Міністерству соціальної політики. Поки триває обговорення законопроекту, але це однозначно позитивний крок у напрямі розв’язання демографічної проблеми.
Важливо, що мова йде не тільки про відповідні виплати, а й про комплекс інших соціальних заходів. Зокрема механізмів супроводження дитини від народження до повноліття державою («єЯсла», «Пакет школяра» тощо)», — зазначив Гетманцев.
Він також нагадав, що у 2021 році, запропонований ним законопроєкт про збільшення виплат при народженні дітей був зареєстрований у ВРУ та підтриманий відповідним комітетом. Тоді, пропонувалося збільшити виплати за першу дитину до 50 тисяч, за другу — 100 тисяч, за третю — 150 тисяч. На той час такий перегляд виплат оцінювався орієнтовно на +12 мільярдів гривень з бюджету щороку.
«Безперечно, на сьогодні цю суму необхідно проіндексувати. З урахуванням індексації від 50 тисяч до 75 тисяч, та встановленням більших виплат на другу й третю дитину.
Розумію, що моя пропозиція виглядає не так хайпово, як у деяких колег по парламенту, які пропонують збільшити виплати за народження першої дитини майже до 400 тис. грн, а на питання про гроші — кивають на Кабмін. Мов, хай Уряд рахує витрати, шукає джерела і вносить ці кошти у проект бюджету. Та це не конструктивний підхід.
Я вважаю, що з ініціативами ми повинні підходити відповідально. Пропонувати те, що реально можна забезпечити, з урахуванням бюджетних можливостей, або потенціалу, звідки залучити додаткові кошти. Шукати компроміси та створювати можливості. Тільки так ми зможемо виправити критичну ситуацію з демографією у нашій країні», — підсумував Данило Гетманцев.