Державна служба якості освіти оприлюднила результати сертифікації педагогічних працівників за 2021 рік

9 грудня 2021 року комісія Державної служби якості освіти України визначила пороговий бал для успішного проходження сертифікації педагогічних працівників.

Державна служба якості освіти оприлюднила результати сертифікації педагогічних працівників за 2021 рік


Відтак 1025 учителів початкових класів (58,4% від зареєстрованих), які за результатами вивчення практичного досвіду роботи набрали 94 бали та більше, успішно пройшли сертифікацію цьогоріч. До 24 грудня вони отримають відповідні сертифікати, що дають право на присвоєння педагогічному працівнику наступної чи підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії, а також на 20-відсоткову доплату до ставки заробітної плати.

Серед сертифікованих цього року вчителів можна виокремити такий розподіл:

74% працюють у міській, 26% — у сільській місцевостях;

18% — віком до 30-ти, 29% — до 40-ка, 37% — до 50-ти і 16% — до 62 років;

12% спеціалістів, 19% мають другу, 24% — першу і 45% — вищу кваліфікаційні категорії;

10% мають педагогічне звання «учитель-методист», 19% — «старший вчитель», 71% — не мають.

Протягом трьох років пілотування у сертифікації педагогічних працівників взяло участь 4170 учителів початкових класів, з них успішно пройшли — 2632 (63%).

Довідково

Результати сертифікації визначаються на підставі кількості балів, набраної учасником сертифікації за результатами вивчення його практичного досвіду роботи. Сертифікат видається учасникам сертифікації, які набрали кількість балів, що дорівнює або перевищує кількість балів, мінімально достатню для видачі сертифіката, — пороговий бал.

Пороговий бал щороку визначається комісією, що утворюється Державною службою якості освіти. До складу комісії 2021 року вперше включено сертифікованих вчителів попередніх років та розробників професійного стандарту вчителя початкових класів.

Підтвердженням видачі сертифіката педагогічному працівникові є наявність відповідної інформації в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, яка може бути перевірена з використанням офіційного веб-сайта технічного адміністратора зазначеної бази.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
17116

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників
293747

Акт списання основних засобів – бланк та зразок

Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів
144337

КОРО: особливості застосування Книги обліку розрахункових операцій

Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) ведуть установи при проведенні готівкових розрахункових операцій у визначених законодавством ситуаціях. Розглянемо коли їх бюджетній установі вести обов’язково, а коли можна обійтися й без них?
36228

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді