Звернення може подати заявник — окрема особа або група осіб. Заявник адресує звернення органам держвлади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань (ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР, далі — Закон № 393).
Звернення може бути:
- усним — його заявник (заявники) викладає на особистому прийомі або по телефону через визначені контактні номери. Посадова особа має записати (зареєструвати) це звернення.
- письмовим — його заявник (заявники) надсилає поштою або передає особисто чи через уповноважену ним особу, або надсилає через Інтернет засобами електронного зв’язку (електронне звернення).
Звернення має містити:
- прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина;
- суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Основні показники 2019-го:
Письмове звернення має містити підпис заявника (заявників) і дату.
Електронне звернення має містити інформацію про електронну поштову адресу, на яку адресат може надіслати заявнику відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.
Якщо звернення заявник оформив без дотримання вимог, адресат повертає його заявнику з роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.
За інформацією ГУ ДФС у Івано-Франківській області
Норми робочого часу 2019 року
