Звернення платника податку до ДФС: яким вимогам має відповідати

Звернення може подати заявник — окрема особа або група осіб. Заявник адресує звернення органам держвлади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань (ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР, далі — Закон № 393).

Звернення може бути:

  • усним — його заявник (заявники) викладає на особистому прийомі або по телефону через визначені контактні номери. Посадова особа має записати (зареєструвати) це звернення.
  • письмовим — його заявник (заявники) надсилає поштою або передає особисто чи через уповноважену ним особу, або надсилає через Інтернет засобами електронного зв’язку (електронне звернення).

Звернення має містити:

  • прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина;
  • суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення має містити підпис заявника (заявників) і дату.

Електронне звернення має містити інформацію про електронну поштову адресу, на яку адресат може надіслати заявнику відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Якщо звернення заявник оформив без дотримання вимог, адресат повертає його заявнику з роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

За інформацією ГУ ДФС у Івано-Франківській області

Норми робочого часу 2019 року

Звернення платника податку до ДФС: яким вимогам має відповідати
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Єдиної для всіх норми робочого часу 2019 року немає. Вона різниться залежно від робочого тижня — «п’ятиденка» чи «шестиденка», тривалості щоденної роботи. То хто й скільки працюватиме у 2019-му?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49519

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22280

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді
17741

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді