Роз’яснення від ДПС щодо зазначення кодів КАТОТТГ у податковій звітності

Платники податків у податковій звітності з місцевих податків і зборів, рентної плати та екологічного податку (далі – Податки) зазначають код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об’єктів оподаткування або місця провадження діяльності.

Роз’яснення від ДПС щодо зазначення кодів КАТОТТГ у податковій звітності

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників


Діюча редакція податкової звітності передбачає зазначення кодів за КОАТУУ.

Починаючи з 2022 року передбачається запровадження податкової звітності з Податків, у яких код органу місцевого самоврядування визначатиметься за КАТОТТГ, у зв’язку з чим триває процедура внесення змін до форм податкових декларацій.

При цьому, достовірність нарахування податкових зобов’язань з Податків в інтегрованих картках платників пов’язана з правильністю визначення, по-перше, територіальної громади, на території якої знаходяться об’єкти оподаткування або місця провадження діяльності - зазначається код КОАТУУ територіальної громади (ТГ) - органу місцевого самоврядування, що відповідає адміністративному центру ТГ; по-друге, контролюючого органу, до повноважень якого відноситься територія ТГ- визначається код ДПІ, повноваження якої поширюється на територію органів місцевого самоврядування після адміністративної реформи ( з 2021 року).

Враховуючи, що КОАТУУ є обов’язковим реквізитом податкової звітності, його відсутність або помилка в ньому є підставою для надання декларації статусу "Не визнано як податкова декларація".

Наголошуємо на правильності його відображення у відповідності до місця знаходження об’єктів оподаткування та відповідності до ДК 014-97 «Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України».

Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) запроваджений згідно з наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 12.01.2021 № 3 «Про внесення змін до наказу Мінрегіону від 26 листопада 2020 року № 290» та обов’язковий до застосування відповідно до Указу Президента України від 29 квітня 2021 року № 180/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади».

Код КАТОТТГ має 19 знаків, з них 17 - цифрові знаки, кожний з яких має значення, наприклад:

UA01020010000048857

01 -код регіону

02- код району (тільки парні цифри)

001- код громади (тільки непарні цифри)

000 - порядковий номер населеного пункту у громаді

00 - код району у місті

48857 - останні 5 цифр - це системний код, що присвоєний автоматично і у подальшому не буде змінюватися ні при яких адмінреформах (при переході з регіону до регіону або з району до району цей код залишається незмінним).

Джерело: ДПС у Чернігівській област

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121292

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117790

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6198

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34006

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111088

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді