Уряд схвалив завдання Національної програми інформатизації на 2025 рік: курс на посилення кіберзахисту та цифрову стійкість

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Схваливши проєкт переліку завдань Національної програми інформатизації на 2025 рік (далі — Проєкт переліку), Уряд зробив черговий крок до зміцнення цифрової безпеки та створення сучасної, стійкої, захищеної цифрової держави

Уряд схвалив завдання Національної програми інформатизації на 2025 рік: курс на посилення кіберзахисту та цифрову стійкість ⚠️Як індексувати зарплату: алгоритм

Проєкт від 03.07.2025 № 13447 розробили на виконання Закону України «Про Національну програму інформатизації» від 01.12.2022 № 2807-IX та Закону України «Про Концепцію Національної програми інформатизації» від 04.02.1998 № 75/98-ВР, а також постанови КМУ «Деякі питання Національної програми інформатизації» від 02.02.2024 № 119.

Постановою ВРУ затвердять конкретний Перелік завдань та проєктів на 2025 рік, із зазначенням їхніх замовників, джерел та обсягів фінансування, а також очікуваних результатів.

Відповідь на виклики сьогодення

Повномасштабна збройна агресія рф проти України висунула безпрецедентні виклики перед інформаційно-комунікаційною інфраструктурою країни. Руйнування, постійні кібератаки на інформаційні ресурси органів державної влади, фінансових установ, підприємств та організацій усіх форм власності вимагають негайного реагування. Саме тому одним із найважливіших завдань Проєкту переліку є забезпечення відновлення здатності інформаційних систем до безперебійного функціонування та суттєвого посилення їхнього кіберзахисту.

Ключові напрями та очікувані результати

Виконанню цих завдань сприятиме подальша розробка законодавчих та інших нормативно-правових актів, спрямованих на розвиток та підтримку проєктів інформатизації в органах державної влади. Особлива увага приділятиметься інтеграції програмного, інформаційного та технічного забезпечення інформаційно-аналітичних систем різного рівня та призначення, інженерії якості програмних систем.

Для підтримки процесів соціально-економічного розвитку передбачається створення інтегрованих систем баз даних та моніторингу ключових індикаторів перебігу цих процесів у країні, окремих регіонах та галузях економіки. Важливим кроком є запровадження інших інформаційно-комунікаційних систем, які дозволять значною мірою автоматизувати виконання широкого спектра функціональних завдань та матимуть надійний рівень кіберзахисту.

Реалізація Проєкту переліку забезпечить активізацію цифрового розвитку та електронного урядування, спростить доступ громадян до отримання послуг та підвищить рівень кіберзахисту та безперебійного функціонування інформаційних ресурсів України, що є критично важливим в умовах війни.

З Єдиної інформаційної системи обліку НПІ 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці працівників закладів культури 2025

У 2025 році оплата праці працівників культури залежить від тарифної сітки, категорії закладу й місцевого бюджету. Розберемо посадові оклади, надбавки, доплати, а також дамо зразки штатного розпису й відповіді від експерта Міністерства культури та інформаційної політики.
6599

Зарплата держслужбовців у 2025 році: посадові оклади та надбавки

Про зміни в нарахуванні зарплати держслужбовців у 2025 році, посадові оклади, граничні розміри премій, доплат та надбавок — говоримо у статті. Скористайтеся підказками експерта і нараховуйте зарплату держслужбовцям без помилок
55772

Онлайн-курси з бухгалтерського обліку для бюджетних установ

Курси підвищення кваліфікації бухгалтерів бюджетної сфери онлайн. Навчання у Вищій школі Головбуха — це практичні заняття з обліку, зарплат, податків та ревізій. Отримайте нові навички від експертів та сертифікат!
6157

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді