Премія за неповний місяць: як розрахувати без помилок

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ
Як правильно нарахувати премію працівнику, який не відпрацював повний місяць? У відео пояснюємо алгоритм та розбираємо типові помилки, які можуть коштувати установі штрафів або претензій ревізорів

Премія за неповний місяць: як розрахувати без помилок

❤️‍🔥Премії бюджетникам: 8 готових рішень

Ревізори регулярно виявляють помилки в нарахуванні премій працівникам, які не відпрацювали повний місяць. В акті ревізії зазначають, що працівники отримали премію незаконно, і вимагають повернути гроші до бюджету. Як діяти в такій ситуації — розберімося разом.

Керівники бюджетних установ мають право преміювати працівників відповідно до їхнього особистого внеску в загальні результати роботи в межах коштів на оплату праці (п. 4 Постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298).

Умови, порядок та розміри преміювання керівник затверджує в положенні про преміювання, яке погоджує з профспілковим комітетом. Отже, щоб нарахувати й виплатити премію, установа має самотужки розробити положення про преміювання. Положення про преміювання не має бути формальним документом.

У положенні чітко опишіть усі ситуації, які можуть виникати під час нарахування премій. Передбачте окремі правила для працівників, які не відпрацювали повну місячну або квартальну норму годин через відпустку без збереження зарплати; тимчасову непрацездатність (лікарняні); відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; відпустку для догляду за дитиною тощо.

Зазначте:

  • якщо працівник виконав показники й повністю відпрацював робочий час, премію виплачуємо повністю;
  • якщо працівник частину періоду не працював, премію виплачуємо пропорційно до відпрацьованого часу.

Зауважу: ці норми стосуються виробничих премій. Разові премії, наприклад, до державних і професійних свят, не залежать від відпрацьованого часу.

Якщо бухгалтер під час преміювання працівників не знає, як діяти в конкретній ситуації, — умови преміювання не чіткі. У цьому разі повідомте керівника та внесіть зміни до положення про преміювання. Так ви убезпечите себе від претензій ревізорів.

Ще більше порад як нарахувати премії шукайте в е-журналі «Головбух Бюджет». Долучайтесь до спільноти однодумців у наших соцмережах, щоб завжди бути в курсі змін.

До зустрічі!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Премій до свят працівникам ОМС: наказ + умови

Скористайтеся зразком наказу про преміювання до професійного свята у статті. Коли наближаються свята гарна ідея преміювати працівників ОМС. Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання — відповідає експерт.
68417

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників
303683

Преміювання працівників бюджетних установ

У статті знайдете зразок положення про преміювання та зразок наказу про преміювання. Поговоримо, хто з бюджетників має право на премію, в якому розмірі її виплачувати, та коли працівника доведеться позбавити премії.
323140

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
5871

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді