КМУ постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117» від 05.12.2018 № 1074 (далі — Постанова № 1074) вніс зміни до порядку попередньої оплати товарів, робіт і послуг, які закуповують за бюджетні кошти.
Скачати податкову накладну за новою формою
Зокрема, він встановив, що розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів проводять попередню оплату за капітальними видатками та державними контрактами виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім’я в органах Казначейства.
Виконавці робіт, надавачі товарів і послуг використовують ці бюджетні кошти лише з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг.
Постанова № 1074 набрала чинності 18.12.2018.
Джерело: Постанова КМУ від 05.12.2018 № 1074
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
Експерт підкаже терміни реєстрації бюджетних зобов’язань та необхідні для цього підтвердні документи. Тримайте чотири приклади оформлення бюджетних зобов’язань, щоб уникнути помилок.
Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді