Як перерахувати іноземну валюту за зобов’язаннями розпорядників місцевого бюджету
Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
🧮Калькулятор заборгованості та штрафів
У Порядку уточнили, що для проведення розрахунків в іноземній валюті за зобов’язаннями, що виникли внаслідок укладання договорів, розпорядник/одержувач бюджетних коштів:
- подає до органу Казначейства платіжні інструкції на перерахування бюджетних коштів у національній валюті з відповідних рахунків на рахунки, відкриті на його ім’я в банку, для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України;
або
- узгоджує із місцевим фінорганом питання перерахування наявних на його рахунках коштів в іноземній валюті на рахунок такого розпорядника/одержувача, відкритий у банку.
За наявності на валютному рахунку місцевого фіноргану необхідної суми коштів в іноземній валюті, узгодження з ним її перерахування, а також з урахуванням невикористаних коштів на відповідних рахунках розпорядника/одержувача, він у межах одного операційного дня подає:
- до органу Казначейства — підтвердні документи в установленому порядку, реєстри бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та платіжну інструкцію на перерахування з відповідного рахунка, відкритого в органі Казначейства, гривневого еквівалента іноземної валюти за курсом НБУ на дату перерахування коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету;
- до місцевого фінансового органу — заявку-доручення на здійснення видатків в іноземній валюті за формою згідно з додатком 40 до Порядку.
Гривневий еквівалент перерахованої валюти того ж дня на підставі наданих розпорядником/одержувачем реєстрів бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та платіжних інструкцій перераховують з відповідного рахунка розпорядника/одержувача, відкритого в органі Казначейства, на відповідний рахунок місцевого бюджету.
На підставі заявки-доручення та інформації за рахунком місцевого бюджету місцевий фінорган того ж дня готує платіжну інструкцію на перерахування коштів в іноземній валюті зі свого рахунка на зазначений у заявці-дорученні рахунок розпорядника/одержувача, відкритий у банку.
Місцевий фінорган перераховує кошти в іноземній валюті зі свого валютного рахунка з урахуванням цільового призначення таких коштів.
У разі проведення операцій в іноземній валюті місцевий фінорган складає довідку про операції за коштами місцевих бюджетів в іноземній валюті за формою, наведеною в додатку 10 до Порядку. Її форму оновили.
Для відображення в обліку проведених операцій в іноземній валюті цю довідку у двох примірниках потрібно подати до органу Казначейства не пізніше трьох робочих днів після перерахування коштів в іноземній валюті з рахунків у банку. Один її примірник з відбитком штампа орган Казначейства поверне місцевому фіноргану.
Окрім цього, у Порядку уточнено процедуру інформування органами Казначейства у разі виявлення у процесі казначейського обслуговування невідповідності показників затверджених бюджетів бюджетному законодавству.
Накази Мінфіну від 17.06.2025 № 306 та від 08.07.2025 № 343, якими запровадили новації, не набрали чинності.