Як перерахувати іноземну валюту за зобов’язаннями розпорядників місцевого бюджету

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів (далі — Порядок)

Як перерахувати іноземну валюту за зобов’язаннями розпорядників місцевого бюджету 🧮Калькулятор заборгованості та штрафів

У Порядку уточнили, що для проведення розрахунків в іноземній валюті за зобов’язаннями, що виникли внаслідок укладання договорів, розпорядник/одержувач бюджетних коштів:

  • подає до органу Казначейства платіжні інструкції на перерахування бюджетних коштів у національній валюті з відповідних рахунків на рахунки, відкриті на його ім’я в банку, для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України;

або

  • узгоджує із місцевим фінорганом питання перерахування наявних на його рахунках коштів в іноземній валюті на рахунок такого розпорядника/одержувача, відкритий у банку.

За наявності на валютному рахунку місцевого фіноргану необхідної суми коштів в іноземній валюті, узгодження з ним її перерахування, а також з урахуванням невикористаних коштів на відповідних рахунках розпорядника/одержувача, він у межах одного операційного дня подає:

  • до органу Казначейства — підтвердні документи в установленому порядку, реєстри бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та платіжну інструкцію на перерахування з відповідного рахунка, відкритого в органі Казначейства, гривневого еквівалента іноземної валюти за курсом НБУ на дату перерахування коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету;
  • до місцевого фінансового органу — заявку-доручення на здійснення видатків в іноземній валюті за формою згідно з додатком 40 до Порядку.

СКАЧАТИ⤵️

Як перерахувати іноземну валюту за зобов’язаннями розпорядників місцевого бюджету

Гривневий еквівалент перерахованої валюти того ж дня на підставі наданих розпорядником/одержувачем реєстрів бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та платіжних інструкцій перераховують з відповідного рахунка розпорядника/одержувача, відкритого в органі Казначейства, на відповідний рахунок місцевого бюджету.

На підставі заявки-доручення та інформації за рахунком місцевого бюджету місцевий фінорган того ж дня готує платіжну інструкцію на перерахування коштів в іноземній валюті зі свого рахунка на зазначений у заявці-дорученні рахунок розпорядника/одержувача, відкритий у банку.

Місцевий фінорган перераховує кошти в іноземній валюті зі свого валютного рахунка з урахуванням цільового призначення таких коштів.

У разі проведення операцій в іноземній валюті місцевий фінорган складає довідку про операції за коштами місцевих бюджетів в іноземній валюті за формою, наведеною в додатку 10 до Порядку. Її форму оновили.

СКАЧАТИ⤵️

Як перерахувати іноземну валюту за зобов’язаннями розпорядників місцевого бюджету

Для відображення в обліку проведених операцій в іноземній валюті цю довідку у двох примірниках потрібно подати до органу Казначейства не пізніше трьох робочих днів після перерахування коштів в іноземній валюті з рахунків у банку. Один її примірник з відбитком штампа орган Казначейства поверне місцевому фіноргану.

Окрім цього, у Порядку уточнено процедуру інформування органами Казначейства у разі виявлення у процесі казначейського обслуговування невідповідності показників затверджених бюджетів бюджетному законодавству.

Накази Мінфіну від 17.06.2025 № 306 та від 08.07.2025 № 343, якими запровадили новації, не набрали чинності.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10857

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
13471

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
69497

Казначейське обслуговування місцевих бюджетів 2025 : зміни та правила

Розберемо правила, терміни та покрокову процедуру казначейського обслуговування місцевого бюджету в 2025 році. Дізнайтеся, що має зробити бюджетна установа, щоб забезпечити своєчасне фінансування та уникнути помилок
18860

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49885

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді