Мінекономіки: в 2021 році середня зарплата зросла майже на 20%

У листопаді 2021 року середня номінальна заробітна плата в Україні становила 14,3 тис. грн, що у 2,4 рази вище рівня мінімальної зарплати. Порівняно з листопадом минулого року вона зросла на 19,2%, реальна заробітна плата зросла на 8%. Порівняно з жовтнем середня зарплата в листопаді збільшилась на 1,7%.

 Мінекономіки: в 2021 році середня зарплата зросла майже на 20%

Калькулятор індексації зарплати


“Попри запровадження додаткових карантинних обмежень через COVID-19, що відбулось у багатьох регіонах країни в листопаді, зарплати українців зростали. Це свідчить про те, що бізнес достатньо пристосувався до роботи в умовах пандемії. Окрім того, суттєвим чинником підвищення рівня оплати праці продовжує залишатись збільшення рівня мінімальної зарплати, яка з січня поточного року зросла до 6000 грн, а з 1 грудня підвищилась ще на 500 грн”, - прокоментував Перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.

Згідно з даними Держстату, позитивна тенденція із зростання заробітної плати порівняно з листопадом минулого року спостерігалась в усіх видах економічної діяльності. Зокрема, найбільшими темпами – у сферах тимчасового розміщування й організації харчування (на 39,4%), сільського, лісового та рибного господарства (на 30,6%), інформації та телекомунікації (на 28,8%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 25,8%), освіти (на 24,6%).

Середня зарплата зросла також і в усіх регіонах країни. Найбільше зростання відбулось у Сумській (22,1%), Київській (21,2%), Вінницькій (21,1%) областях.

Загалом найвищий рівень оплати плати у листопаді мали працівники сфери інформації та телекомунікацій – 27,1 тис. грн, фінансової та страхової діяльності – 23,4 тис. грн, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування – 19,9 тис. грн, професійної, наукової та технічної діяльності - 19,1 тис. грн.

Найбільше заробляли в Києві (21,1 тис. грн), Донецькій (14,8 тис. грн), Київській (14,8 тис. грн), Дніпропетровській (13,9 тис. грн), Запорізькій (13,8 тис. грн) областях.

Джерело: Міністерство економіки України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
27947

Дефектний акт – зразок

Коли складається дефектний акт та хто може обстежити об’єкт щодо наявності дефектів. Експерт пояснює в деталях та надає дефектний акт – зразок 2024.
97431

План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ 2024

План рахунків – це основний інструмент системи бухгалтерського обліку, який практично забезпечує її реалізацію та дає змогу формувати достовірну та прозору звітність. Тож розглянемо план рахунків бухгалтерського обліку, а також останні зміни, які відбулися у ньому.
163937

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді