З 01.01.2019 платник податків матиме право подати контролюючому органу, який провів перевірку, заперечення до висновків акта перевірки та/або додаткові документи, які підтверджують показники платника податків у податковій звітності. Строк подання — протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта. До 01.01.2019 цей строк становив 5 робочих днів (п. 44.7 ПК).
Також зміниться строк, протягом якого платник податків має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд рішення контролюючого органу нижчого рівня, якщо вважає, що це рішення суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу. Таку скаргу платники податків наразі подають протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання рішення, яке вони оскаржують (п. 56.2 ПК в редакції до 01.01.2019). З 01.01.2019 цей строк становитиме 10 робочих днів.
Зміни пов’язані із набранням 01.01.2019 чинності норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628-VIII.
За інформацією ГУ ДФС у Закарпатській області
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
Експерт підкаже терміни реєстрації бюджетних зобов’язань та необхідні для цього підтвердні документи. Тримайте чотири приклади оформлення бюджетних зобов’язань, щоб уникнути помилок.
Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді