Нормотворці послабили для учасників бюджетного процесу відповідальність за порушення деяких норм бюджетного законодавства. Причина тому — запровадження з 01.01.2017 НП(С)БОДС для складення фінансової звітності та нового плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі.
Відтак, не зупинятимуть операцій з бюджетними коштами бюджетним установам, які у 2017-2018 роках:
- порушили встановлені вимоги ведення бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання бюджетів (п. 33 ч. 1 ст. 116 БК);
- допустили невідповідність даних фінансової і бюджетної звітності даним бухгалтерського обліку (п. 35 ч. 1 ст. 116 БК).
Пунктом 47 такого змісту доповнив розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення» БК Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» від 15.02.2018 № 8044. ВРУ прийняла Закон 06.12.2018. Наразі його має підписати Президент України.
Джерело: офіційний сайт Верховної Ради України
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.