В Украине вводят международный номер банковского счета (IBAN). С этой целью Казначейство подготовило проект изменений в:
- порядок казначейского обслуживания местных бюджетов;
- примерный договор о предоставлении займа на покрытие временного кассового разрыва местного бюджета.
Так, в тексте этих документов и приложений к ним изъято словосочетание (реквизит) «код банка» / «МФО».
Также из форм документов, применяемых в процессе казначейского обслуживания местных бюджетов, изъято форму платежного поручения.
Эти изменения будут применяться с 1 ноября, после вступления в силу соответствующего приказа. Проект приказа обнародован на официальном сайте Казначейства в разделе «Проекты нормативно-правовых актов для обсуждения с общественностью» рубрики «общественности».
Из проекта приказа Минфина «О внесении изменений в некоторые нормативно-правовые акты Министерства финансов Украины»
Иван Левадскийэксперт по бухучету и налогообложению в бюджетной сфере, Киев Бюджетные учреждения должны регистрировать свои обязательства в органах Казначейства. Как действовать в нестандартных ситуациях - договор заключили на два года или признали ничтожным вернули оплаченный товар?
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.