Чи буде зараховано до страхового стажу перебування на обліку у центрі зайнятості

254

Запитання

Чи буде зараховано до страхового стажу період перебування на обліку у центрі зайнятості?

Відповідь

Детальний матеріал

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Переглянути

До страхового стажу зараховуються ті періоди, протягом яких людина підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а з дати набрання чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058 (з 1 січня 2004 року) – враховуються місяці, в яких сплачено страхові внески.

Калькулятор стажу

Після 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди:

  • коли людина перебувала на обліку в центрі зайнятості і отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності);
  • або отримувала матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації (ст. 24 зазначеного Закону).

Тобто якщо людина зараз перебуває на обліку в центрі зайнятості й отримує допомогу по безробіттю, цей період буде зараховано до страхового стажу. Для обчислення пенсії за час перебування на обліку в центрі зайнятості буде враховано заробіток в розмірі мінімальної заробітної плати.

За інформацією ГУ ПФУ в Дніпропетровській області

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21905

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35453

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49114