Чи може батько двох дітей отримати компенсацію соціальної відпустки після звільнення

83

Запитання

Чи має право батько двох дітей віком до 15 років, дружина якого знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-ох років, на компенсацію соціальної відпустки при звільненні?

Відповідь

Детальний матеріал

Звільнення працівників у воєнний час – зразки документів

Переглянути

Стаття 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР не містить норм, що забороняють надання додаткової оплачуваної відпустки одному з батьків дітей віком до 15 років, коли інший знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Це стосується також і права на виплату компенсації батькові за всі не використані дні такої відпустки у разі звільнення за умови, що мати не скористалась таким правом.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Висновок: батько двох дітей віком до 15 років, дружина якого знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-ох років, має право на компенсацію соціальної відпустки при звільненні.

За інформацією Центрального регіону інспекційної діяльності у Дніпропетровській області

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
3610

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
54341

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
5153

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4662