Чи має право податкова повторно проводити фактичну перевірку

182

Запитання

Чи мають право контролюючі органи проводити фактичні перевірки за період, який вже було перевірено, та застосовано штрафні санкції?

Відповідь

Детальний матеріал

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Переглянути

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності.

Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо:

  • дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки;
  • порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій;
  • ведення касових операцій;
  • наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів;
  • дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору;
  • оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Калькулятор штрафів

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності, зокрема такої підстави

  • у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у підпункті 75.1.3 пункту 75.1 статі 75 ПКУ (пп. 80.2.6 п. 80.2 ст. 80 ПКУ, п. 80.2 ст. 80 ПКУ).

Фактична перевірка, що здійснюється за наявності підстави, визначеної у пп. 80.2.6 п. 80.2 ст. 80 ПКУ, може бути проведена для контролю щодо припинення порушення законодавства з питань, визначених у пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПКУ, одноразово протягом 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки (п. 80.3 ст. 80 ПКУ). При цьому згідно зі ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, при здійсненні фактичних перевірок контролюючі органи мають право перевіряти періоди, які вже були перевірені за наявності законодавчо визначених підстав для такої перевірки. При цьому, платники податків не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, яке вже було відображено в акті попередньої перевірки. 

За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірки Держпраці у 2024 році

У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
5632

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4887