Як табелювати робочий час за підсумованого обліку
Запитання
В установі деяким працівникам запровадили підсумований облік робочого часу. Як відображати в табелі відпрацьований робочий час?
Відповідь
Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення
Відповідає керівник групи експертів із бюджетного обліку Людмила Кравченко.
Коли запроваджуєте працівникам підсумований облік робочого часу та змінний режим роботи, керуйтеся загальними правилами, наведеними в ст. 61 КЗпП, та Методичними рекомендаціями, затвердженими наказом Мінсоцполітики від 19.04.2006 № 138.
За підсумованого обліку працю регулюють графіки змінності, на підставі яких складають табель обліку використання робочого часу.
У табелі відображайте роботу, проведену протягом календарного дня, а не протягом зміни. Приміром, якщо у працівника зміна тривалістю 12 годин розпочинається о 20:00, а закінчується о 8:00 наступного дня, у табелі проставляйте в день початку зміни 4 години (з 20:00 до 24:00), а в день закінчення – 8 годин (з 0:00 до 8:00).
Обчислюємо компенсацію за невикористану відпустку
Коли заповнюєте табель за поточний місяць, не забувайте про робочі години, які переходять із попереднього місяця. Це відпрацьовані години зміни, що почалася в останній день попереднього місяця.
Кількість надурочних годин підраховуйте в останньому місяці облікового періоду.
У 34 номері журналу «Головбух Бюджет» (2024) ми розглядали детальніше, як заповнювати окремі колонки табеля за підсумованого обліку робочого часу.
Щоб знати, як облікувати робочий час працівників за інших режимів роботи, долучайтеся до родини Головбух Бюджет. Роз’яснення експертів вже чекають на вас.