«Підвищення професійної компетентності» як одне із завдань держслужбовцям: чи доцільно визначати
Запитання
Чи доцільно одним із завдань державним службовцям визначати «Підвищення професійної компетентності»?
Відповідь
Оцінювання державних службовців – тримайте алгоритм
Процедура оцінювання в цілому, як і алгоритм визначення завдань і ключових показників, регулюються ст. 44 Закону «Про державну службу» (далі – Закон) та Порядком проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640, (далі – Порядок).
НАДС звертає увагу, що у 2024 році зміни до наведених положень Закону та Порядку не вносились. Таким чином, завдання і ключові показники держслужбовцям на 2025 рік визначаються в такому ж порядку, як вони визначались на 2024 рік.
КАЛЬКУЛЯТОР СТАЖУ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ТА СЛУЖБИ В ОМС
Пунктом 33 Порядку чітко визначено, що завдання і ключові показники державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В», визначаються за формою згідно з додатком 7 з урахуванням:
- стратегічних документів державного та/або регіонального рівня;
- річного плану роботи державного органу;
- завдань, функцій та обов’язків, визначених у положенні про державний орган, положенні про відповідний структурний підрозділ, посадовій інструкції.
Статтею 7 Закону регламентовано, що професійне навчання, зокрема за державні кошти, відповідно до потреб державного органу, є одним з основних прав державного службовця.
Згідно зі ст. 49 Закону державний службовець за результатами оцінювання службової діяльності, передбаченого ст. 44 цього Закону, разом із службою управління персоналом складає індивідуальну програму підвищення рівня професійної компетентності, яку погоджує його безпосередній керівник та затверджує керівник самостійного структурного підрозділу, в якому він працює.
Отже, професійне навчання державного службовця не є частиною його функцій та обов’язків, передбачених згаданими документами, тому не може бути включено до завдань і ключових показників, що встановлюються для визначення результатів його службової діяльності.