Як заповнити форму № 20-ОПП в Електронному кабінеті

745

Запитання

Яка інформація зазначається в графах 7 – 13 розділу 3 Заяви за формою № 20-ОПП, поданої через Електронний кабінет?

Відповідь

Детальний матеріал

Форма 20-ОПП – бланк та зразок заповнення

Переглянути

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ платник податків зобов’язаний:

  • стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку,
  • повідомляти про всі об’єкті оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588).

Згідно з пп. 8.1 та 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588 платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування шляхом подання заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Заява № 20-ОПП) протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Заява № 20-ОПП може бути подана технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог:

Чи подавати форму № 20-ОПП: 6 відповідей

Заява № 20-ОПП заповнюється із дотриманням Пам’ятки для заповнення розділу 3 Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (додаток до Заяви № 20-ОПП).

У розділі 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» Заяви № 20-ОПП:

  • у графі 7 зазначається назва населеного пункту/району у місті;
  • у графі 8 – тип вулиці (вулиця/бульвар/площа/проспект/провулок/проїзд/узвіз тощо);
  • у графі 9 – назва вулиці;
  • у графі 10 – номер будинку (арабська цифра);
  • у графі 11 – доповнення до номера будинку (у разі наявності – літера українського алфавіту);
  • у графі 12 – корпус (у разі наявності, якщо до номера будинку, який складається з декількох корпусів, додається номер корпусу. Позначається арабською цифрою або літерою українського алфавіту);
  • у графі 13 – номер квартири (арабська цифра).

При заповненні граф 7 – 9 Заяви № 20-ОПП, що подається в електронній формі, у спливаючому вікні платник податків обирає необхідні дані з довідника, активуючи відповідне поле.

Заповнення даних для граф 10 – 13 здійснюється вручну.

Дані щодо об’єктів оподаткування, що зазначаються у цьому розділі, заповнюються відповідно до даних правовстановлювальних документів та назв населених пунктів, вулиць тощо, які є актуальними на дату подання Заяви № 20-ОПП, та є першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 20-ОПП: алгоритм та зразок заповнення

У 2025 році подавайте форму №20-ОПП за новим бланком, який діє з 25 листопада 2024 року. У статті знайдете актуальний бланк, зразок заповнення, а також всю необхідну інформацію про заяву за формою 20-ОПП.
52035

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
154709

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
83394

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
106661