Як заповнити форму № 20-ОПП в Електронному кабінеті

249

Запитання

Яка інформація зазначається в графах 7 – 13 розділу 3 Заяви за формою № 20-ОПП, поданої через Електронний кабінет?

Відповідь

Детальний матеріал

Форма 20-ОПП – бланк та зразок заповнення

Переглянути

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ платник податків зобов’язаний:

  • стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку,
  • повідомляти про всі об’єкті оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588).

Згідно з пп. 8.1 та 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588 платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування шляхом подання заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Заява № 20-ОПП) протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Заява № 20-ОПП може бути подана технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог:

Чи подавати форму № 20-ОПП: 6 відповідей

Заява № 20-ОПП заповнюється із дотриманням Пам’ятки для заповнення розділу 3 Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (додаток до Заяви № 20-ОПП).

У розділі 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» Заяви № 20-ОПП:

  • у графі 7 зазначається назва населеного пункту/району у місті;
  • у графі 8 – тип вулиці (вулиця/бульвар/площа/проспект/провулок/проїзд/узвіз тощо);
  • у графі 9 – назва вулиці;
  • у графі 10 – номер будинку (арабська цифра);
  • у графі 11 – доповнення до номера будинку (у разі наявності – літера українського алфавіту);
  • у графі 12 – корпус (у разі наявності, якщо до номера будинку, який складається з декількох корпусів, додається номер корпусу. Позначається арабською цифрою або літерою українського алфавіту);
  • у графі 13 – номер квартири (арабська цифра).

При заповненні граф 7 – 9 Заяви № 20-ОПП, що подається в електронній формі, у спливаючому вікні платник податків обирає необхідні дані з довідника, активуючи відповідне поле.

Заповнення даних для граф 10 – 13 здійснюється вручну.

Дані щодо об’єктів оподаткування, що зазначаються у цьому розділі, заповнюються відповідно до даних правовстановлювальних документів та назв населених пунктів, вулиць тощо, які є актуальними на дату подання Заяви № 20-ОПП, та є першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкових накладних

Про термін реєстрації податкових накладних, умови реєстрації та блокування ПН, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної у 2025 році поговоримо у статті.
54458

Податкова накладна 2025: порядок заповнення

Нова податкова накладна з 1 жовтня 2024: заповнюємо з експертом. У статті розберемося з найважливішими аспектами цього штрафонебезпечного документа, а також попрактикуємося його заповнювати.
173304

Форма 20-ОПП: алгоритм та зразок заповнення

У 2025 році подавайте форму №20-ОПП за новим бланком, який діє з 25 листопада 2024 року. У статті знайдете актуальний бланк, зразок заповнення, а також всю необхідну інформацію про заяву за формою 20-ОПП.
47291

Декларація з плати за землю 2025: бланк, зразок заповнення

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок
54334