Чи треба щороку переукладати договори про повну індивідуальну матеріальну відповідальність

226
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Установа уклала письмові договори про повну індивідуальну матеріальну відповідальність із посадовими особами, які відповідають за збереження необоротних активів. Чи треба щороку переукладати ці договори?

Відповідь

Ні, не треба. Письмові договори про повну матеріальну відповідальність установа може укладати з працівниками, які досягли 18 років та обіймають посади або виконують роботи, які безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей (ст. 135-1 КЗпП). Дія договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність поширюється на весь час роботи з матеріальними цінностями в установі.

Первинні документи: що перевірять ревізори

Отже, договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність щороку укладати не треба. Він діє протягом усього періоду, поки матеріально відповідальна особа відповідає за збереження майна.

А чи має право керівник установи встановити обмеження в заохоченні лише для сумісників, ми розглянули в е-журналі «Головбух Бюджет» (№ 03/2025). Долучайтеся!

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільно-правовий договір: зразок

Що таке договори цивільно-правового характеру, лікарняні за ними, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, які можуть призвести до штрафів за порушення трудового законодавства. Розглянуто, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, оподаткування цивільно-правових договорів. Також наведений зразок договору.
350639

Калькулятор нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю

Правильно розрахувати квоту осіб з інвалідністю допоможе наш калькулятор. Із його допомогою без проблем розрахуєте розмір штрафних санкцій, які необхідно сплатити якщо не виконали зазначений норматив
105

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
21566