Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: визначаємо розмір

6466

Запитання

Державні службовці написали заяви на отримання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Бухгалтер порахував фонд оплати праці та виявив, що коштів для виплати такої допомоги в розмірі середньомісячної зарплати не вистачає. Чи можна надати таку допомогу у розмірі меншому, ніж середньомісячна заробітна плата?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Керівники держорганів надають державним службовцям матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань на підставі пункту 2 статті 54 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII. Умови надання та розмір такої допомоги визначені у Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, затвердженому Постановою КМУ від 08.08 2016 № 500.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань держслужбовцям надають на підставі особистої заяви один раз на рік. Вона має бути в розмірі середньомісячної заробітної плати.

Тож керівник держоргану може надати матеріальну допомогу державному службовцю у розмірі середньомісячної зарплати. Якщо для виплати в такому розмірі фонду оплати праці не вистачає — таку допомогу не виплачують взагалі (лист Мінсоцполітики від 07.10.2016 № 1383/13/84-16).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239232

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234566

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26682

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322457

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207324