Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: визначаємо розмір

6570

Запитання

Державні службовці написали заяви на отримання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Бухгалтер порахував фонд оплати праці та виявив, що коштів для виплати такої допомоги в розмірі середньомісячної зарплати не вистачає. Чи можна надати таку допомогу у розмірі меншому, ніж середньомісячна заробітна плата?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Керівники держорганів надають державним службовцям матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань на підставі пункту 2 статті 54 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII. Умови надання та розмір такої допомоги визначені у Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, затвердженому Постановою КМУ від 08.08 2016 № 500.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань держслужбовцям надають на підставі особистої заяви один раз на рік. Вона має бути в розмірі середньомісячної заробітної плати.

Тож керівник держоргану може надати матеріальну допомогу державному службовцю у розмірі середньомісячної зарплати. Якщо для виплати в такому розмірі фонду оплати праці не вистачає — таку допомогу не виплачують взагалі (лист Мінсоцполітики від 07.10.2016 № 1383/13/84-16).

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237453

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153064

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47060

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243636

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12931