Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: визначаємо розмір

6598

Запитання

Державні службовці написали заяви на отримання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Бухгалтер порахував фонд оплати праці та виявив, що коштів для виплати такої допомоги в розмірі середньомісячної зарплати не вистачає. Чи можна надати таку допомогу у розмірі меншому, ніж середньомісячна заробітна плата?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Керівники держорганів надають державним службовцям матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань на підставі пункту 2 статті 54 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII. Умови надання та розмір такої допомоги визначені у Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, затвердженому Постановою КМУ від 08.08 2016 № 500.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань держслужбовцям надають на підставі особистої заяви один раз на рік. Вона має бути в розмірі середньомісячної заробітної плати.

Тож керівник держоргану може надати матеріальну допомогу державному службовцю у розмірі середньомісячної зарплати. Якщо для виплати в такому розмірі фонду оплати праці не вистачає — таку допомогу не виплачують взагалі (лист Мінсоцполітики від 07.10.2016 № 1383/13/84-16).

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
55372

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5006

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15303

Як оплачувати запізнілий лікарняний

Бухгалтер дізнався про відкритий лікарняний з запізненням. Або ж лікарняний був відкритий за вже відпрацьований день. Як обчислити лікарняні такому працівникові з прикладом заповненого Додатка Д1, – у даній консультації.
26402