Чи перераховувати відпускні у разі продовження або перенесення відпустки

742

Запитання

Працівник установи, перебуваючи в основній щорічній відпустці з 16 по 29 квітня 2018 року, захворів, і йому лікар надав листок непрацездатності на період з 19 по 23 квітня 2018 року. Після лікарняного керівник продовжив працівнику відпустку на 5 календарних днів — з 30 квітня по 4 травня 2018 року. Чи потрібно перераховувати відпускні у зв’язку з продовженням відпустки?

Відповідь

Ні, не потрібно. І от чому.

У разі тимчасової непрацездатності працівника щорічну відпустку можна продовжити чи перенести на інший період (ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; ст. 80 Кодексу законів про працю України).

Тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності (п. 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455). Тобто працівник, який захворів під час відпустки, аби її продовжити, має звернутись до лікарні й отримати листок непрацездатності.

Продовжувати чи переносити відпустку — вирішує працівник за згодою керівника установи. Працівник має право вирішувати: продовжити відпустку на всю кількість календарних днів, що припали на період хвороби, чи поділити її на частини. Керівник установи має видати наказ про продовження або перенесення днів відпустки.

Період тимчасової непрацездатності під час перебування працівника у щорічній відпустці оплачують у звичайному порядку відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, а саме: перші п’ять днів — за рахунок роботодавця, інші дні — за рахунок Фонду соціального страхування України.

Щодо перерахунку відпускних, то в нашому випадку працівник захворів під час відпустки, і відразу ж після лікарняного йому продовжили відпустку на 5 календарних днів, тобто між її першою і другою частинами не було робочих днів. Отже, бухгалтеру не потрібно перераховувати відпускні, і розмір середньоденної заробітної плати залишається той самий.

Якби після лікарняного працівник став до роботи (хоча б на один день) і йому знову надали відпустку, то мало б місце перенесення відпустки. У такому разі це вже будуть інша відпустка й інший розрахунковий період.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31988

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28771

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417