Чи перераховувати відпускні у разі продовження або перенесення відпустки

1351

Запитання

Працівник установи, перебуваючи в основній щорічній відпустці з 16 по 29 квітня 2018 року, захворів, і йому лікар надав листок непрацездатності на період з 19 по 23 квітня 2018 року. Після лікарняного керівник продовжив працівнику відпустку на 5 календарних днів — з 30 квітня по 4 травня 2018 року. Чи потрібно перераховувати відпускні у зв’язку з продовженням відпустки?

Відповідь

Ні, не потрібно. І от чому.

У разі тимчасової непрацездатності працівника щорічну відпустку можна продовжити чи перенести на інший період (ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; ст. 80 Кодексу законів про працю України).

Тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності (п. 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455). Тобто працівник, який захворів під час відпустки, аби її продовжити, має звернутись до лікарні й отримати листок непрацездатності.

Продовжувати чи переносити відпустку — вирішує працівник за згодою керівника установи. Працівник має право вирішувати: продовжити відпустку на всю кількість календарних днів, що припали на період хвороби, чи поділити її на частини. Керівник установи має видати наказ про продовження або перенесення днів відпустки.

Період тимчасової непрацездатності під час перебування працівника у щорічній відпустці оплачують у звичайному порядку відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, а саме: перші п’ять днів — за рахунок роботодавця, інші дні — за рахунок Фонду соціального страхування України.

Щодо перерахунку відпускних, то в нашому випадку працівник захворів під час відпустки, і відразу ж після лікарняного йому продовжили відпустку на 5 календарних днів, тобто між її першою і другою частинами не було робочих днів. Отже, бухгалтеру не потрібно перераховувати відпускні, і розмір середньоденної заробітної плати залишається той самий.

Якби після лікарняного працівник став до роботи (хоча б на один день) і йому знову надали відпустку, то мало б місце перенесення відпустки. У такому разі це вже будуть інша відпустка й інший розрахунковий період.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421982

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149349

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236659

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14401

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24188