Чи перераховувати відпускні у разі продовження або перенесення відпустки

1042

Запитання

Працівник установи, перебуваючи в основній щорічній відпустці з 16 по 29 квітня 2018 року, захворів, і йому лікар надав листок непрацездатності на період з 19 по 23 квітня 2018 року. Після лікарняного керівник продовжив працівнику відпустку на 5 календарних днів — з 30 квітня по 4 травня 2018 року. Чи потрібно перераховувати відпускні у зв’язку з продовженням відпустки?

Відповідь

Ні, не потрібно. І от чому.

У разі тимчасової непрацездатності працівника щорічну відпустку можна продовжити чи перенести на інший період (ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; ст. 80 Кодексу законів про працю України).

Тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності (п. 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455). Тобто працівник, який захворів під час відпустки, аби її продовжити, має звернутись до лікарні й отримати листок непрацездатності.

Продовжувати чи переносити відпустку — вирішує працівник за згодою керівника установи. Працівник має право вирішувати: продовжити відпустку на всю кількість календарних днів, що припали на період хвороби, чи поділити її на частини. Керівник установи має видати наказ про продовження або перенесення днів відпустки.

Період тимчасової непрацездатності під час перебування працівника у щорічній відпустці оплачують у звичайному порядку відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, а саме: перші п’ять днів — за рахунок роботодавця, інші дні — за рахунок Фонду соціального страхування України.

Щодо перерахунку відпускних, то в нашому випадку працівник захворів під час відпустки, і відразу ж після лікарняного йому продовжили відпустку на 5 календарних днів, тобто між її першою і другою частинами не було робочих днів. Отже, бухгалтеру не потрібно перераховувати відпускні, і розмір середньоденної заробітної плати залишається той самий.

Якби після лікарняного працівник став до роботи (хоча б на один день) і йому знову надали відпустку, то мало б місце перенесення відпустки. У такому разі це вже будуть інша відпустка й інший розрахунковий період.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374595

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9923

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2529

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
315219