Кому та коли надавати відпустку у зручний час

622

Запитання

В установі працює жінка, яка має двох дітей віком до 15 років. Чи може вона у будь-який час піти у відпустку, не дотримуючись графіка відпусток?

Відповідь

Ні, такого права вона не має. Пояснимо чому.

Категорії працівників, яким за бажанням надають щорічні відпустки у зручний для них час, перелічені в частині тринадцятій статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Це:

  • особи віком до вісімнадцяти років;
  • інваліди;
  • жінки перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї;
  • жінки, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;
  • одинокі матері (батьки), які виховують дитину без батька (матері); опікуни, піклувальники або інші самотні особи, які фактично виховують одного чи більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;
  • дружини (чоловіки) військовослужбовців;
  • ветерани праці та особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
  • батьки — вихователі дитячих будинків сімейного типу;
  • інші особи, передбачені законодавством, колективним або трудовим договором.

Право отримати відпустку в зручний час означає, що складаючи графік відпусток (чи вносячи до нього зміни), керівник установи має врахувати побажання таких працівників.

Однак зазначена вище норма не дає права таким працівникам у будь-який час просто піти у відпустку. Самовільне використання, без погодження з керівником установи, днів відгулів, чергової відпустки кваліфікують як прогул (п. 24 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.1992 № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів»).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3132

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865