Чи має право ПФУ брати участь у планових перевірках ДФС з питань ЄСВ

299

Запитання

Чи мають право працівники Пенсійного фонду брати участь у планових перевірках ДФС з питань ЄСВ?

Відповідь

Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право (ч. 1 ст. 13 прим. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8.07.2010 № 2464-VI:

  • брати участь у планових перевірках, які проводять органи доходів і зборів, аби перевірити достовірність відомостей, поданих до Державного реєстру застрахованих осіб, та проводити позапланові перевірки бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів страхувальників щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб або для призначення пенсій;
  • у разі виявлення недостовірних відомостей про застрахованих осіб — видавати приписи щодо усунення цих порушень, у разі їх невиконання у місячний строк вносити відповідні зміни до Державного реєстру застрахованих осіб;
  • притягувати до адміністративної відповідальності осіб за подання недостовірних відомостей до Державного реєстру застрахованих осіб;
  • у разі виявлення за результатами аналізу даних Державного реєстру застрахованих осіб недостовірних відомостей про застрахованих осіб — вимагати від платників ЄСВ інформацію про ці відомості та усунення порушень.

ЗІР, категорія 301.10

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4780

Анкета про виконання головним бухгалтером бюджетником своїх повноважень – зразок заповнення

⚡️Триває оцінювання діяльності головних бухгалтерів. Публікуємо зразок анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень. Перевірте, чи коректно заповнили анкету у 2024 році, адже ще є час на виправлення.
84529