Працівник не зможе вийти на роботу у п’ятницю 15 червня та понеділок 18 червня, тож він збирається взяти відпустку без збереження зарплати. Яку тривалість відпустки йому вказати у заяві: чотири дні з урахуванням вихідних, чи лише два робочих дні?
Зауважуємо, що отримати таку відпустку можна лише за згоди роботодавця. Тож працівник у заяві на відпустку має конкретизувати причини, через які не має змоги вийти на роботу.
Оскільки тривалість відпусток розраховують у календарних днях, працівник має подавати заяву на відпустку тривалістю 4 календарних дні, тобто включно з вихідними.
Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.