Як визначати тривалість відпустки без збереження зарплати

356

Запитання

Працівник не зможе вийти на роботу у п’ятницю 15 червня та понеділок 18 червня, тож він збирається взяти відпустку без збереження зарплати. Яку тривалість відпустки йому вказати у заяві: чотири дні з урахуванням вихідних, чи лише два робочих дні?

Відповідь

Тривалість відпустки без збереження заробітної плати не може бути довшою 15 календарних днів на рік (ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Зауважуємо, що отримати таку відпустку можна лише за згоди роботодавця. Тож працівник у заяві на відпустку має конкретизувати причини, через які не має змоги вийти на роботу.

Оскільки тривалість відпусток розраховують у календарних днях, працівник має подавати заяву на відпустку тривалістю 4 календарних дні, тобто включно з вихідними.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3133

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86868