Посадовий оклад з урахуванням підвищень: на що звертають увагу ревізори

281

Запитання

Працівникам відділення для осіб зі зниженою рухомою активністю бухгалтер нарахував підвищення за роботу в шкідливих умовах праці. Проте посад цих працівників немає в додатку до колективного договору, а саме в переліку посад, за якими посадові оклади підвищують через шкідливі умови праці. Ревізори визнали таке підвищення порушенням. Чи правомірні їх дії?

Відповідь

Так, правомірні. Пояснимо чому.

Посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ соціального захисту населення, які безпосередньо обслуговують осіб з істотно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, мають підвищувати з огляду на шкідливі та важкі умови праці на 20% (пп. 5 п. 2.4.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519; далі — Умови № 308/519).

Проте аби нарахувати таке підвищення, перелік посад має затвердити керівник установи за погодженням із профспілкою. Тобто цей перелік має бути визначений колективним договором установи. Цього вимагає підпункт 12 пункту 2.4.5 Умов № 308/519.

Якщо посада, за якою працівникові надають підвищення за шкідливі умовами праці, не зазначена у колективному договорі, ревізори під час перевірки визнають таке нарахування незаконним.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263381

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72060

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132298

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15679