Чи можна направити у відрядження жінку, яка має дитину молодшу трьох років

300

Запитання

Необхідно направити у відрядження жінку, яка має дитину віком до трьох років. Жінка — не одинока матір і згодна їхати у відрядження. Як оформити наказ?

Відповідь

Не можна направляти у відрядження (ст. 176 КЗпП):

  • вагітних;
  • жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Винятків законодавство не передбачає. Роботодавця не реабілітує навіть згода працівника. Відрядження жінки, яка має дитину молодшу трьох років, є грубим порушенням законодавства про працю.

Установа сплачуватиме штраф у розмірі мінімальної зарплати (ст. 265 КЗпП). Проте посадову особу можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Покарання:

  • штраф від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • позбавлення права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на строк до п’яти років;
  • виправні роботи на строк до двох років;
  • арешт на строк до шести місяців.

Підстава — частина друга статті 172 Кримінального кодексу України.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132600

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30699

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
40841

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62935