Кількість виправлень у листку непрацездатності

831

Запитання

Скільки виправлень допускається у лікарняному — по два на лицьовому та зворотному боці документа чи всього два?

Відповідь

На лицьовому боці допускають два виправлення. На зворотному боці кількість виправлень не обмежена.

Інструкцію про порядок заповнення листка непрацездатності затверджує наказ МОЗ України, Мінпраці України, ФСС з ТВП, ФСС з НВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532). Інструкція скеровує, як заповнювати лицьовий бік листка непрацездатності (ЛН) та в яких розділах заборонено виправляти.

Пункт 4.5 Інструкції № 532 визначає порядок виправлень на лицьовому боці ЛН. Тому й обмеження щодо кількості виправлень (абз. 2 п. 4.5 Інструкції № 532) стосується лише лицьового боку ЛН.

Натомість жоден нормативно-правий акт не регулює, як заповнювати зворотний бік ЛН. Єдина вимога — робити записи в ЛН розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом (абз. 2 п. 1 Інструкції № 532). Отже, обмежень щодо кількості виправлень на зворотному боці ЛН немає.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321742

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206627

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23921

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82107

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117238