Кількість виправлень у листку непрацездатності

1218

Запитання

Скільки виправлень допускається у лікарняному — по два на лицьовому та зворотному боці документа чи всього два?

Відповідь

На лицьовому боці допускають два виправлення. На зворотному боці кількість виправлень не обмежена.

Інструкцію про порядок заповнення листка непрацездатності затверджує наказ МОЗ України, Мінпраці України, ФСС з ТВП, ФСС з НВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532). Інструкція скеровує, як заповнювати лицьовий бік листка непрацездатності (ЛН) та в яких розділах заборонено виправляти.

Пункт 4.5 Інструкції № 532 визначає порядок виправлень на лицьовому боці ЛН. Тому й обмеження щодо кількості виправлень (абз. 2 п. 4.5 Інструкції № 532) стосується лише лицьового боку ЛН.

Натомість жоден нормативно-правий акт не регулює, як заповнювати зворотний бік ЛН. Єдина вимога — робити записи в ЛН розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом (абз. 2 п. 1 Інструкції № 532). Отже, обмежень щодо кількості виправлень на зворотному боці ЛН немає.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
61964

Індексація зарплати 2025: приклади

Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
126989

Премій до свят працівникам ОМС: наказ + умови

Скористайтеся зразком наказу про преміювання до професійного свята у статті. Коли наближаються свята гарна ідея преміювати працівників ОМС. Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання — відповідає експерт.
67637

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
394858