Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: чи впливає стаж

1036

Запитання

Державний службовець пропрацював у держоргані півроку. Потім виявив бажання отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Чи впливає стаж роботи держслужбовця на можливість отримати таку допомогу?

Відповідь

Ні, не впливає. Пояснимо чому.

Керівники держорганів можуть надавати державним службовцям матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань (п. 2 ст. 54 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Умови, за яких виплачується матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та її розмір визначає Порядок надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, затверджений постановою КМУ від 08.08 2016 № 500.

Державним службовцям матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань  надають у розмірі середньомісячної заробітної плати на підставі особистої заяви один раз на рік.

Керівник держоргану може надати матеріальну допомогу держслужбовцю тільки за наявності коштів фонду оплати праці. Якщо коштів недостатньо, таку допомогу не виплачують. Так роз’яснює Мінсоцполітики у листі від 07.10.2016 № 1383/13/84-16.

Обмежень для надання матеріальної допомоги, які б залежали від стажу роботи, законодавство не передбачає. Так роз’яснює Мінсоцполітики у листі від 14.09.2017 № 2388/0/101-17.

Аби врегулювати це питання та мати єдиний підхід до виплати такої матеріальної допомоги, радимо передбачити умови її виплати державним службовцям у колективному договорі. Приміром, можна зазначити, що державний службовець має право отримати матеріальну допомогу за умови, що він відпрацював у державному органі певний період (місяць, квартал, рік тощо) за наявності фонду оплати праці.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263370

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72057

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132295

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15677