Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: чи впливає стаж

1456

Запитання

Державний службовець пропрацював у держоргані півроку. Потім виявив бажання отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Чи впливає стаж роботи держслужбовця на можливість отримати таку допомогу?

Відповідь

Ні, не впливає. Пояснимо чому.

Керівники держорганів можуть надавати державним службовцям матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань (п. 2 ст. 54 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Умови, за яких виплачується матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та її розмір визначає Порядок надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, затверджений постановою КМУ від 08.08 2016 № 500.

Державним службовцям матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань  надають у розмірі середньомісячної заробітної плати на підставі особистої заяви один раз на рік.

Керівник держоргану може надати матеріальну допомогу держслужбовцю тільки за наявності коштів фонду оплати праці. Якщо коштів недостатньо, таку допомогу не виплачують. Так роз’яснює Мінсоцполітики у листі від 07.10.2016 № 1383/13/84-16.

Обмежень для надання матеріальної допомоги, які б залежали від стажу роботи, законодавство не передбачає. Так роз’яснює Мінсоцполітики у листі від 14.09.2017 № 2388/0/101-17.

Аби врегулювати це питання та мати єдиний підхід до виплати такої матеріальної допомоги, радимо передбачити умови її виплати державним службовцям у колективному договорі. Приміром, можна зазначити, що державний службовець має право отримати матеріальну допомогу за умови, що він відпрацював у державному органі певний період (місяць, квартал, рік тощо) за наявності фонду оплати праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
216523

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
404137

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
251166

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168536