Працівник не отримав відпускних. Чи можна перенести відпустку

1084

Запитання

Працівнику бюджетної установи за графіком надали щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні, а відпускні не виплатили. Чи може працівник вимагати, щоб йому перенесли таку відпустку на інший період?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Відпустки надають працівникам відповідно до Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Так, працівники мають право на щорічні (основну та додаткові) відпустки зі збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати (ст. 74 КЗпП).

Зарплату працівникам за час відпустки виплачують не пізніше ніж за три дні до її початку (ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки).

На вимогу працівника щорічну відпустку переносять, якщо:

  • установа порушила термін, у який працівника письмово повідомляють про час відпустки;
  • установа несвоєчасно виплатила зарплату за час щорічної відпустки (ч. 1 ст. 11 Закону про відпустки).

Отже, якщо працівнику протягом трьох днів до початку щорічної основної відпустки не виплатили відпускні, — це законна підстава вимагати, аби таку відпустку перенесли. Новий період відпустки роботодавець узгоджує з працівником.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
686

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3100

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86655

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10159