Працівник не отримав відпускних. Чи можна перенести відпустку

1177

Запитання

Працівнику бюджетної установи за графіком надали щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні, а відпускні не виплатили. Чи може працівник вимагати, щоб йому перенесли таку відпустку на інший період?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Відпустки надають працівникам відповідно до Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Так, працівники мають право на щорічні (основну та додаткові) відпустки зі збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати (ст. 74 КЗпП).

Зарплату працівникам за час відпустки виплачують не пізніше ніж за три дні до її початку (ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки).

На вимогу працівника щорічну відпустку переносять, якщо:

  • установа порушила термін, у який працівника письмово повідомляють про час відпустки;
  • установа несвоєчасно виплатила зарплату за час щорічної відпустки (ч. 1 ст. 11 Закону про відпустки).

Отже, якщо працівнику протягом трьох днів до початку щорічної основної відпустки не виплатили відпускні, — це законна підстава вимагати, аби таку відпустку перенесли. Новий період відпустки роботодавець узгоджує з працівником.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
293762

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374384

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111085

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9577