Премія у місяці, коли працівник перебував у відпустці за власний рахунок: чи враховувати у відпускні

645

Запитання

Чи враховувати у розрахунок середнього заробітку для оплати відпускних премію, нараховану працівнику у місяці, коли той перебував у відпустці за власний рахунок?

Відповідь

Середню заробітну плату для оплати щорічної відпустки обчислюють з урахуванням виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Під час обчислення середньої зарплати потрібно враховувати, зокрема, премії, які не носять разового характеру. Премії зараховують до заробітку того місяця, на який вони припадають за розрахунковою відомістю.

Час, протягом якого працівники не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався лише частково, виключають із розрахункового періоду.

У нашому випадку, оскільки премію нарахували в місяці, в якому працівник перебував у відпустці без збереження зарплати, сума премії та дні цієї відпустки не враховуватимуться під час обчислення середньої зарплати.

Якщо працівникові надавали таку відпустку меншої тривалості або не з початку місяця, і у місяці виплати премії є, крім днів відпустки, ще декілька робочих та вихідних днів, — премія враховується.

Лист Мінсоцполітики від 23.04.2018 № 659/0/101-18

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81446

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2169

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264594