Відповідальність за неправильне заповнення податкових накладних

223

Запитання

Яка відповідальність передбачена за порушення порядку заповнення податкових накладних та розрахунків коригування до них?

Відповідь

У разі постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК).

Податкова накладна, яку продавець склав та зареєстрував в ЄРПН, є для покупця підставою для нарахування податку, що належать до податкового кредиту.

Якщо продавець товарів/послуг допустить помилки під час заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 ПК, покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця. Це право зберігається протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період.

До заяви додають копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують сплату податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених за Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Протягом 90 календарних днів із дня надходження заяви зі скаргою орган контролю зобов’язаний перевірити документи продавця, аби з’ясувати достовірність та повноту нарахування ним зобов’язань з податку.

Якщо орган контролю під час перевірки виявить, що продавець товарів/послуг зробив помилку в обов’язкових реквізитах податкової накладної, цьому продавцю доведеться сплатити штраф у розмірі 170 грн та виправити такі помилки (п. 1201.3 ПК).

ЗІР, категорія 101.27

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239234

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24563

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43728

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12489