Відповідальність за неправильне заповнення податкових накладних

361

Запитання

Яка відповідальність передбачена за порушення порядку заповнення податкових накладних та розрахунків коригування до них?

Відповідь

У разі постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК).

Податкова накладна, яку продавець склав та зареєстрував в ЄРПН, є для покупця підставою для нарахування податку, що належать до податкового кредиту.

Якщо продавець товарів/послуг допустить помилки під час заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 ПК, покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця. Це право зберігається протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період.

До заяви додають копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують сплату податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених за Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Протягом 90 календарних днів із дня надходження заяви зі скаргою орган контролю зобов’язаний перевірити документи продавця, аби з’ясувати достовірність та повноту нарахування ним зобов’язань з податку.

Якщо орган контролю під час перевірки виявить, що продавець товарів/послуг зробив помилку в обов’язкових реквізитах податкової накладної, цьому продавцю доведеться сплатити штраф у розмірі 170 грн та виправити такі помилки (п. 1201.3 ПК).

ЗІР, категорія 101.27

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20675

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3551

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62913

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
329757