Як внести зміни до договору, аби залучити субпідрядника?

1399

Запитання

Замовник уклав договір з переможцем процедури закупівлі і сплатив передоплату в розмірі 70%. Переможець почав виконувати роботи. Утім, згодом повідомив, що окремі роботи сам виконати не зможе. Тож пропонує укласти додаткову угоду, аби залучити для таких робіт субпідрядника. Але ж раніше переможець підтверджував інформацію, що сам може виконати всі роботи; надав довідку про те, що субпідрядників не залучатиме. Та й договір разом з тими роботами підписав. Все це оприлюднити в ProZorro неможливо. Як в такій ситуації бути?

Відповідь

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі (ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922). Виняток з цього правила становлять лише випадки, передбачені частиною 4 статті 36 Закону № 922.

Повідомлення про внесення змін до договору замовники оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу ProZorro відповідно до вимог статті 10 Закону № 922. Для цього використовують форму, затверджену наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490.

У формі повідомлення про внесення змін до договору передбачене поле, у якому замовник зазначає випадки для внесення змін до істотних умов договору згідно з частиною 4 статті 36 Закону № 922.

Та й повідомлення про внесення змін до договору замовник оприлюднює відповідно до статті 10 Закону № 922 — саме щодо договорів про закупівлю у розумінні цього Закону. Так роз’яснило Мінекономрозвитку (лист від 25.11.2016 № 3302-06/38247-06) в узагальненій відповіді рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель.

Якщо ж у ситуації йдеться про договір підряду, укладений за результатами проведення процедури закупівлі (тобто договір про закупівлю), слід пам’ятати про таке.

Згідно із Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі — Загальні умови), істотними умовами договору підряду є:

  • умови договору, визнані істотними за законом і необхідні для договорів підряду в капітальному будівництві;
  • умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін досягнуто згоди.

До істотних умов договору підряду на будівництво належить, зокрема, порядок залучення субпідрядників (п. 5 Загальних умов). Тож підрядник може, якщо інше не встановлює договір підряду, залучати до виконання робіт інших осіб — субпідрядників (п. 61 Загальних умов).

Однак, якщо за умовами укладеного договору про закупівлю підрядником передбачалося виконання робіт власними силами і не було передбачено можливості залучення субпідрядників, укладення додаткової угоди про внесення змін до умов договору в частині залучення субпідрядника вважатимуть зміною істотних умов договору. Такі дії призведуть до порушення вимог частини 4 статті 36 Закону № 922. Адже вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не зазначених у частині 4 статті 36 Закону № 922, не можна.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3901

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35189

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5889

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29459