Як надати відпустку неповнолітньому працівнику

245

Запитання

Неповнолітній працівник подав заяву на відпустку до настання шестимісячного строку безперервної роботи в установі. Чи може керівник установи відмовити в наданні відпустки такому працівнику?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Неповнолітні, тобто особи, що не досягли 18 років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці — користуються пільгами, встановленими законодавством України (ст. 187 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з установою, а також працюють за трудовим договором (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Працівникам віком до 18 років щорічні відпустки надають у зручний для них час (ст. 195 КЗпП). Щорічні відпустки повної тривалості у перший рік роботи надають працівникам віком до 18 років за їх заявою до настання шестимісячного строку безперервної роботи в цій установі.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86595

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10101