Перенесення щорічної відпустки

924

Запитання

Одинока мати запланувала щорічну основну відпустку на серпень 2018 року. Її колега іде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами також у серпні. Чи може керівник установи запропонувати одинокій матері перенести свою відпустку на інший період?

Відповідь

Так, може.

Порядок надання відпусток врегульовують Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та Кодекс законів про працю України (КЗпП).

Підстави для перенесення щорічної відпустки визначено у статті 11 Закону про відпустки. Щорічна відпустка за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з профспілкою у разі, якщо надання щорічної відпустки у раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальній роботі установи. Обов’язковою умовою є використання такої відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів у поточному робочому році.

Одинока мати має право використати щорічну відпустку у зручний для неї час. Тобто її відпустка може бути перенесена на інший період винятково за її згоди та в межах робочого року.

У законодавстві не визначено процедури надання згоди працівника на перенесення щорічної відпустки на інший період. Тому таку згоду працівниця може надати, скажімо, написавши заяву про те, що вона не заперечує проти перенесення відпустки на інший конкретно визначений строк.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
324380

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80531

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
49831