Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини: чи можна ділити на частини

268

Запитання

Працівниця установи всиновила дитину і має право на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів. Чи можна таку відпустку ділити на частини?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Особа, яка всиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, віком старше трьох років, має право на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. (ч. 2 ст. 182 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та ч. 1 ст. 18-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Таку відпустку керівник установи надає після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. У разі якщо усиновлювачами дитини є подружжя, відпустку надають одному з них на їхній розсуд.

Тобто відпустка у зв’язку з усиновленням дитини має цільове одноразове призначення. Крім того, за статтею 4 Закону про відпустки вона належить до виду соціальних відпусток, які не підлягають поділу на частини, оскільки відповідно до статті 12 Закону про відпустки ділити на частини можна лише щорічні відпустки.

Отже, відпустку у зв’язку з усиновленням дитини потрібно надавати одноразово тривалістю 56 календарних днів, при цьому ділити таку відпустку на частини не можна.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321709

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79823

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
45872